ادامه کمک‌های ایران به مردم افغانستان؛ هشتمین محموله وارد «قندوز» شد

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در ادامه کمک‌های بشردوستانه ایران به افغانستان، هشتمین محموله کمکی شامل، مواد غذایی، اقلام بهداشتی و دارویی از طریق هوایی وارد قندوز در شمال این کشور شده است تا در اختیار مردم این ولایت قرار گیرد.

هفتمین محموله کمک‌های بشردوستانه ایران 20 مهرماه به ولایت قندوز و برای مجروحین و خانواده شهدای حمله تروریستی مسجد شیعیان ارسال شد.

مسجد جامع شیعیان در شهرستان «سیدآباد» ولایت «قندوز» جمعه 16 مهر هدف حمله تروریستی قرار گرفت که در نتیجه آن جدود 100 نفر از نمازگزاران شهید و بیش از 200 تن دیگر مجروح شدند. مسئولیت این حمله را گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.

پیش از این نیز کمک‌های انسان‌دوستانه ایران برای مردم افغانستان ارسال شده بود که در اختیار مردم کابل و ولایت پنجشیر قرار گرفت.

گفتنی است که دو هفته قبل نیز محموله‌ دیگری از کمک‌های بشردوستانه ایران به وزن 50 تن شامل شامل مواد غذایی، دارو و پتو و سایر اقلام مورد نیاز مردم افغانستان به کابل رسید.

پیشتر نیز محموله کمک‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای مردم افغانستان 12 مهرماه از مرز «دوغارون» وارد این کشور شده بود.

این محموله توسط 6 دستگاه تریلی به حجم 94 تن شامل انواع مواد غذایی، اقلام بهداشتی و همچنین کپسول‌های اکسیژن به وزن 22 تن از مرز زمینی دوغارون وارد افغانستان شد تا در اختیار مردم این کشور قرار گیرد.

رسیدن محموله کمک‌های ایران به فرودگاه قندوز افغانستانهفتمین دور کمک‌های ایران به مردم افغانستان برای مردم شیعه قندوز ارسال شدکمک‌های بشردوستانه ایران به خانواده شهدا و مجروحان حمله تروریستی قندوزطالبان: کمک‌های بشردوستانه سیاسی نشود/ در توزیع شفاف همکاری می‌کنیم

چهارم مهرماه نیز محموله‌ای دیگری شامل 15 تن مواد غذایی و دارو وارد افغانستان شده بود.

به گفته برنامه جهانی غذا در حال حاضر 14 میلیون نفر از مردم افغانستان با «ناامنی شدید غذایی» روبرو هستند و تنها 5 درصد از 38 میلیون نفر جمعیت این کشور به غذای کافی و با کیفیت 3 وعده در روز دسترسی دارند.

مسئول بخش اقتصادی برنامه غذایی جهان اخیراً با اعلام این موضوع گفته بود که حدود 50 درصد مردم افغانستان با نبود حداقل یک وعده غذا روبرو هستند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید