ارتباط و مشورت با نخبگان از سیاست‌های جدی مدیریت ارشد استان فارس است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محمد‌هادی ایمانیه در جلسه معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است، اظهار داشت: باید فراتر از شعارها بر‌اساس اعتقاد راسخ امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به‌صورت جدی در اداره کشور بر حضور و مشارکت مردم تکیه کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه جلب مشارکت مردم نیازمند مقدماتی است که باید تامین شود، افزود: انتظار داریم میزان مشارکت مردم در انتخابات‌های آینده بالاتر از گذشته باشد که این موضوع با خدمت بیشتر میسر خواهد شد؛ بزرگترین هدف در این زمینه جلب اعتماد مردم است که هدفی بسیار دشوار ولی ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در زمینه تقسیمات کشوری همه مناطق به‌دنبال جذب اعتبارات و خدمات بیشتر با ارتقاء تقسیمات کشوری هستند، گفت: اگر توزیع امکانات و اعتبارات بر‌اساس عدالت صورت گیرد و حق‌ همه مناطق شهری و روستایی پرداخت شود، تقاضا برای ارتقای تقسیمات کشوری کنترل می‌شود.

استاندار فارس هدایت فرمانداران استان در مسیر اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی و سیاست‌های کلی دولت را از وظایف مهم معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برشمرد و گفت: 36 فرماندار استان فارس که افسران اداره استان هستند، باید با نهایت دقت انتخاب شوند و نحوه مشارکت آنها در مدیریت استان و نظارت و هدایت آنان اهمیت زیادی دارد.

تحولات و انتصابات جدید در هرمزگان/ از تغییر رئیس کل دادگستری تا انتصاب معاونان و مشاور جدید استاندارانتصاب 3 معاون وزیر ورزش و جواناناحیای معاونت سیاسی قوه قضائیه با انتصاب ناصر سراج

ایمانیه هدایت و مدیریت شبکه‌ای 36 فرماندار، 96 بخشدار، 126 شهردار و دهیاران استان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: کارهای برجسته و الگویی هر کدام از این مدیران باید مورد توجه و ترویج قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: داشتن نگاه پیشگیرانه و مطالعه و بررسی موضوعات، مانع از بروز وضعیت اورژانسی در حل مسائل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خیرین و نیک‌اندیشان فراوانی در عرصه‌های مختلف در استان فارس وجود دارند، با تاکید بر لزوم حمایت از خیرین عرصه‌های مختلف، ادامه داد: توجه به سازمان‌های مردم نهاد و حمایت از آنان برای استفاده از اندیشه خلاق و فکر آزاد آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار فارس تاکید کرد: متکدیان و معتادان متجاهر باید از سطح شهرهای استان جمع‌آوری شوند و وضعیت نابه‌هنجار برخی محلات در زمینه کودکان کار و دیگر آسیب‌های اجتماعی اصلاح شود.

ایمانیه ورزش و نشاط اجتماعی را از موضوعات مهم و مورد توجه مدیریت ارشد استان فارس برشمرد و افزود: نشاط اجتماعی لازمه حیات بشری است و پیشوایان دینی ما نیز خوش اخلاقی و مزاح را مورد تأیید قرار داده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه ارتباط با نخبگان اداری، دانشگاهی و سایر اقشار بسیار مهم است، گفت: ارتباط و مشورت با نخبگان از سیاست‌های جدی مدیریت ارشد استان فارس است و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید در این زمینه تلاش کند.

وی با اشاره به اینکه برای تامین امنیت بخش‌های مختلف جامعه نیازمند کار علمی و پژوهشی هستیم، اظهار داشت: مسائلی که امنیت جامعه را تهدید می‌کند باید مورد بررسی کارشناسانه قرار گیرد و همواره باید در نظر داشته باشیم که از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران امنیت مردم اولویت است نه امنیت مدیران و حاکمان.

استاندار فارس با تاکید براینکه مبارزه با قاچاق یک وظیفه ملی، شرعی و مدیریتی است، افزود: قاچاق تولید کشور را نابود می‌کند و برای مقابله با آن باید با روش‌های علمی به سراغ سرچشمه‌های قاچاق برویم.

ایمانیه با بیان اینکه در حوزه پدافند غیرعامل کار علمی خوبی صورت گرفته و سند این حوزه باید اجرایی شود، گفت: در حوزه اتباع با توجه به گستردگی مشکلات و پیچیدگی موضوع اتباع خارجی باید کار علمی دقیقی صورت گیرد که مبنای برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره‌کل اتباع خارجی استانداری فارس قرار گیرد.

در این جلسه با تقدیر از تلاش‌های سیداحمد احمدی‌زاده، معاون پیشین استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور به‌عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس معرفی شد.

انتهای پیام/424 / ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید