ارتفاعات زنجان سفید پوش شد/ تردد در گردنه‌ها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، این استان در طول هفته و روز‌های اخیر میزبان سامانه‌های بارشی بوده که علاوه بر بارش باران سبب کاهش محسوس دما تا 11 درجه زیر صفر نیز شده است.

از اوایل صبح امروز نیز سامانه بارشی جدیدی وارد استان شده است که علاوه بر بارش باران و برف سبب کاهش محسوس دمای هوا نیز شده که از روز‌های گذشته سازمان هواشناسی هشدار‌های لازم را در خصوص کاهش دوباره دمای هوا، بارش باران، برف و لغزنده بودن جاده‌ها و محور‌های کوهستانی داده بود.

در این خصوص، حسین سلطانی کارشناس سازمان هواشناسی استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه از روز سه شنبه هشدار شماره 21 نارنجی را صادر کرده بودیم اظهار داشت: از امروز سامانه بارشی وارد استان شد و فعالیت خود را با وزش باد نسبتاً شدید، بارش باران و برف آغاز کرد.

وی با بیان اینکه امشب نیز سامانه بارشی فعال بوده و سبب تداوم بارش باران و برف خواهد شد، افزود: در گردنه‌ها و نقاط مرتفع استان وقوع کولاک برف نیز پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی استان‌ زنجان گفت: برای فردا نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود و بارش‌ها همچنان تداوم خواهد داشت اما تاکید می‌شود رانندگان از ورود به محور‌های کوهستانی خود‌داری کنند و اگر سفر ضروری است حتما تجهیزات از قبیل زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

مانور برف‌روبی در منطقه 5 تهران/ شهردار منطقه: امسال از بارش برف لذت ببریدهشدار هواشناسی به کوهنوردان و مسافران در استان؛ برف و کولاک زنجان را فرا می‌گیرهشدار پلیس درباره بارش سنگین برف در جاده‌های شمال غرب کشور

وی با بیان اینکه به کوهنوردان توصیه می‌شود تا از فعالیت‌های کوهنوردی در این مدت خود‌داری کنند، عنوان کرد: همچنین تاکید می‌شود از فعالیت‌های عمرانی نیز در طول روز‌‌های پیش رو اجتناب شود.

سلطانی تصریح کرد: دمای هوا از امروز با کاهش محسوس همراه شد و پیش‌بینی می‌شود تا دوشنبه هفته آینده این کاهش دما در استان تداوم داشته باشد، با این وجود فردا بیشینه دمای هوا کمتر از 10 درجه سانتی‌گراد خواهد بود و از روز شنبه نیز رخداد کمینه دمای هوا به کمتر از صفر خواهد رسید و شرایط یخبندان برای بیشتر نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

سرهنگ محمد‌علی عظیمی رئیس پلیس راه استان زنجان نیز در خصوص مسیر‌های مواصلاتی استان در گفت‌وگو با تسنیم اذعان کرد: محور‌های مواصلاتی استان از لحاظ ترافیکی عادی و روان است، اما در گردنه‌های زنجان به طارم، تهم به چورزق و گردنه قلی‌کندی و گردنه پاپایی شاهد بارش برف هستیم.

وی افزود: ضروری است تا رانندگان مجهز به تجهیزات زمستانه از قبیل زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی باشند، به رانندگان توصیه می‌کنیم تا بدون زنجیر چرخ از تردد در محور‌های کوهستانی خود‌داری کنند با این حال همکاران در محور‌ها مستقر هستند و از تردد خودرو‌های فاقد زنجیر چرخ ممانعت می‌کنند.

انتهای پیام/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید