اردبیل در توسعه حل اختلاف جایگاه دوم کشور را کسب کرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، به نقل از دادگستری اردبیل، مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد تأسیس شورای حل اختلاف با حضور حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف و هیأت همراه و مهدوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، سرپرستان، اعضاء و دبیران برگزیده مجتمع های شورای حل اختلاف برگزار شد.

به دلیل انجام اقدامات ارزشمند ناصر عتباتی، رئیس کل سابق دادگستری استان اردبیل، این استان در توسعه حل اختلاف جایگاه دوم کشور را کسب کرد که در مراسمی از وی تجلیل و قدردانی شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور ضمن عرض تبریک سالروز تأسیس شورای حل اختلاف و تبریک موفقیت همکاران در کسب رتبه برتر در صلح و سازش با بیان آنکه فرصت خدمت به مردم و حل و فصل امور مردم نعمت الهی است و باید آن را قدر شناخت، اصل کار مصالحه بین مردم را بالاترین عبادات مستحبی پس از انجام فرایض الهی دانسته و گفت: انجام مصالحه بین مردم خود باعث شادی و بهجت درونی هم می‌شود.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه گفت: لازمه برقراری صلح و سازش و حل اختلاف توانمندی‌های علمی و دانشی و روحی و اخلاقی و اجتماعی و روانشناسی است و ضرورت دارد اعضاء راه نفوذ به دل مردم را بدانند که ملازم آن مهربانی با مردم است. علاوه بر این موارد بردباری و صبر شرط مکمل برای حصول موفقیت است.

شعبه شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه در اردبیل افتتاح شدشورای حل اختلاف استان اردبیل به 60 هزار فقره پرونده رسیدگی کرد22 هزار پرونده امسال در شورای حل اختلاف گیلان منجر به صلح و سازش شد

وی با بیان آنکه اعضاء شورا باید بتوانند خشم خود را در بررسی پرونده کنترل کنند افزود: ادب و احترام را در رسیدگی پرونده ها حتما مدنظر قرار دهید. سعی کنید جو شعب آرام، لطیف و بسیار مؤدبانه و صمیمانه باشد تا در حصول به صلح و سازش موفق باشید، هم خشم به سرعت سرایت می کند هم محبت و شادی و این مسائل باید در شعب مورد توجه قرار گیرد تا امکان اثربخشی سخن بالا می‌رود و با آرامش و سطح صدای پایین طرفین پرونده را به بیان مطالبشان دعوت کنید.

در پایان مراسم لوح تقدیر و هدایایی به سرپرستانی که بالاترین صلح و سازش داشته اند و اعضاء و دبیران برگزیده و پرتلاش تقدیم شد.

انتهای پیام/144/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید