اردوغان: با انتخابات ثابت کردیم که دیکتاتور نیستیم – تابناک


به گزارش «تابناک»، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در صفحه توئیتر خود مدعی شد که انتخابات اخیر در این کشور نشانه دموکراسی در ترکیه و پاسخی به حملات مخالفان است.

به گزارش سایت زمان، در حالی که دو روز مانده به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، اردوغان با حمله به مخالفان و برخی رسانه های غربی نوشت: «انتخابات در کشور ما نقش عمده ای در درک حقایق بیشمار دارد. ما نه تنها قدرت دموکراسی را در صندوق رای در روز چهاردهم دیدیم، بلکه بسیاری از عدم اطمینان فکری نیز کاهش یافت.

اردوغان افزود: تهمت ها و اتهاماتی درباره دیکتاتوری در ترکیه به ما زده می شود، کمپین معروف را کسانی شروع کردند که نتوانستند نیمی از واجدین شرایط رای دهندگان را به کشور خود بیاورند.

وی سپس حملات علیه خود را عملیات روانی و عملیات فریب رسانه های بین المللی دانست.

رئیس جمهور ترکیه که در انتخابات اخیر 49.52 درصد آرا را به دست آورد، همچنان ریشه های دیکتاتوری خود را حمله و “نشر اکاذیب” مخالفان خود خواند و به طور مستقیم گفت که کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق و او. آنها یک سیاست “ترسناک” را برای او آغاز کرده اند.

اردوغان چندی پیش در مصاحبه ای با سی ان ان در پاسخ به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: این چه دیکتاتوری است وقتی ائتلاف رئیس جمهور با 322 نماینده وارد مجلس می شود و فردی که رهبری آن را برعهده دارد اولین نامزد برای انتخابات است. دور دوم انتخابات؟”

رئیس جمهور ترکیه در توئیت خود تاکید کرد: با انتخابات 14 مه ثابت کردیم که ادعای دیکتاتوری کاملاً بی اساس است. ما نشان دادیم که با دروغ و تهمت و تهدید نمی شود پیروز شد.

وی سپس کمال قلیچداراوغلو را به تبانی با “جدایی طلبان” متهم کرد. به احتمال زیاد منظور آقای اردوغان حمایت حزب کردی ترکیه از نامزد ائتلاف ملی است. موضوع تبانی رقیب اردوغان با «تجزیه طلبان» پیش از این با واکنش شدید قلیچداراوغلو مواجه شده و او این موضوع را یک اتهام بزرگ می داند.

ائتلاف «کار و آزادی» ترکیه متشکل از احزاب کرد این کشور، رسما حمایت خود را از رجب طیب اردوغان رقیب اصلی خود در انتخابات 20 می اعلام کرد. حتی صلاح الدین دمیرتاش، رئیس سابق حزب دموکراتیک خلق ترکیه که در زندان به سر می برد نیز حمایت خود را از قلیچداراوغلو اعلام کرد.

بر این اساس، کمال قلیچداراوغلو روز گذشته (پنجشنبه) از رجب طیب اردوغان به دلیل انتشار یک فیلم تبلیغاتی که در آن نامزد مخالفان مخالف با شبه نظامیان کرد مرتبط است، شکایت کرد. وکیل قلیچداراوغلو گفت که این پرونده برای محاکمه اردوغان به دلیل انتشار یک فیلم “جعلی و ویرایش شده” تشکیل شده است.

در این ویدئو قلیچداراوغلو در کنار فرماندهان پ.ک.ک در مبارزات انتخاباتی دیده می شود. این ویدئو آنقدر در مبارزات انتخاباتی اردوغان پخش شده است که به نظر می رسد رئیس جمهور فعلی ترکیه حساب ویژه ای باز کرده و قلیچداراوغلو را متهم به حمایت از پ.ک.ک برای کسب رای بیشتر کرده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید