ارزیابان یونسکو کاروانسرای گبرآباد کاشان را ارزیابی کردند

– اخبار استانها –

مهران سرمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درکاشان، ضمن اشاره به حضور ارزیابان سازمان یونسکو در کاشان اظهار داشت: به منظور بررسی ثبت جهانی کاروانسرای گبرآباد در بخش قمصر کاشان ارزیابان یونسکو در شهرستان کاشان حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه با بررسی این تیم و دارا بودن شرایط کاروانسرای گبرآباد شهرستان کاشان به ثبت جهانی می‌رسد، افزود: شهرستان کاشان دارای ابنیه‌های مختلفی است که نشان از قدمت بلند این منطقه است.

کاروانسرای میامی در مسیر ثبت جهانی؛ نیازها کدام است؟جنگل‌های هیرکانی بی‌نصیب از مزایای ثبت جهانی / ‌مافیای قاچاق چوب در کمین جنگل‌های شمال کشورروایت تسنیم از بی‌توجهی به مسجد جامع اردستان/ کاندیدای ثبت جهانی نگهداری و مرمت نمی‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه کاشان بیش از یک هزار و 700 ابنیه تاریخی دارد، ابراز داشت: بیش از 330 اثر در شهرستان کاشان در فهرست آثار ملی با ثبت رسیده است و با ثبت کاروانسرای گبرآباد در فهرست آثار جهانی یونسکو تعداد آثار ثبت جهانی کاشان به دو اثر می‌رسد.

وی با بیان اینکه کاشان دارای بیش از هفت هزار سال قدمت شهرنشینی و یکی از زیباترین شهرهای ایران است، گفت: کاشان یکی از نخستین سکونت‌گاه‌های جمعی بشر روی کره خاکی با نام تمدن سیلک است که نشان از قدمت بالای این سرزمین است.

انتهای پیام/801/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید