ارسال 1500 تن سلاح به اوکراین لیتوانی به کیف یک موشک استینگر داد


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که محموله ای از تجهیزات نظامی شامل موشک و مهمات ضد هوایی استینگر از لیتوانی دریافت کرده است.

به گزارش رویترز، «الکسی رزنیکوف» متوجه شد که روز یکشنبه دو فروند هواپیمای آمریکایی شامل 180 تن مهمات وارد کشور شده و تاکنون 1500 تن مهمات با 17 پرواز در کشور تخلیه شده است.

مقامات نظامی می گویند اوکراین با کمک متحدانش به طور قابل توجهی نیروهای مسلح خود را تقویت می کند و ارتش را به ویژه به سامانه های ضد تانک انگلیسی و آمریکایی و هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه مجهز می کند.

مقامات ایالات متحده و ناتو مدعی هستند که روسیه در هر زمانی ممکن است به بهانه ارسال تجهیزات و تسلیحات نظامی به اوکراین و استقرار نیرو در شرق اروپا به اوکراین حمله کند. این ادعا توسط مقامات روسی رد شد.

ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی به اروپای شرقی و اوکراین یکی از مشکلات امنیتی روسیه است که بارها نسبت به آن به مقامات غربی هشدار داده است.

سفارت آمریکا در اوکراین روز یکشنبه با اشاره به تحویل نظامی جدید به اوکراین گفت: «دو هواپیمای آمریکایی صبح یکشنبه برای تقویت دفاع اوکراین وارد کیف شدند». این بخشی از بسته کمکی 200 میلیون دلاری است که کنگره ایالات متحده اخیراً مجوز ارسال به اوکراین از جمله مهمات و نارنجک انداز را صادر کرده است.

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید