ازبکستان: از اقدامات مثبت طالبان حمایت می‌کنیم

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر طالبان در دیدار با «عصمت الله ایرگاشف» نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان گفت که طالبان همه شرایط برای برسمیت شناخته شدن را دارد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط «انعام‌الله سمنگانی» معاون سخنگوی طالبان، مولوی عبدالکبیر در این دیدار اظهار داشت: ما تمام شرایط را برای به رسمیت شناخته شدن تکمیل کرده‌ایم و جهان باید بدون قید و شرط به کمک‌های بشری خویش با افغان‌ها ادامه دهد.

معاون سیاسی نخست وزیر طالبان همچنین از جامعه جهانی خواست تا به جای اعمال فشار، مشکلات را از طریق گفت‌وگو حل کند.

تاکید وزرای خارجه ایران و ازبکستان بر تشکیل حکومت فراگیر در افغانستانازبکستان: طالبان امنیت مرزی را کاملاً تامین کرده استمعاون نخست وزیر طالبان در رأس هیئتی عازم ازبکستان شد

نماینده ویژه ازبکستان نیز در این دیدار گفت: ازبکستان به همکاری‌ها و دوستی با افغانستان ادامه می‌دهد و همچنان این کشور از اقدامات مثبت امارت اسلامی به جامعه جهانی معلومات می‌دهد و در این خصوص از آن حمایت می‌کند.

«زمری کامگار» موسس شرکت هوایی کام ایر نیز در این دیدار اطمینان داد که با حل شدن مشکل ترانزیت هوایی، از هفته آینده هفته‌‌ای دو پرواز مستقیم بین کابل-تاشکند و بالعکس آغاز می‌شود.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید