از اجرای جزئی منطقه آزاد اردبیل حمایت نمی کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید کاظم موسوی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نظارت بر منطقه آزاد استان به صورت مکرر و مستمر ادامه دارد و موضوعی که در حال حاضر در فضای مجازی مطرح می شود یکی از دو پیشنهاد مطرح شده است. دبیرخانه مناطق آزاد «اولین پیشنهاد این دبیرخانه برای تشکیل 4 نقطه استانی با همان ترکیب قبلی (شامل نه ایر پارس آباد).

وی افزود: ایجاد این منطقه در استان غیرقابل انکار است اما نظرات فنی در مرزهای آن متفاوت است.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی سما تاکید کرد: مردم توجه داشته باشند که کارکنان آنها در سما بر مصوبه قبلی سما تاکید کرده اند و معتقدند همه مناطق مرزی استان باید از این امتیاز برخوردار باشند. چگونه خانواده پرجمعیت نباید باعث ایجاد اختلاف و ناراحتی در بین اهالی استان شود و برای تامین مایحتاج ضروری 4 نقطه استان در محدوده منطقه آزاد استان قرار گیرد.

موسوی خاطرنشان کرد: با اجرای ناقص منطقه آزاد استان موافق نیستیم و تلاش می کنیم پارس آباد و نه منطقه آزاد استانی را در نظر بگیرید، زیرا بعداً در الحاق این دو شهر با چالش های جدیدی روبرو خواهیم شد.

وی افزود: در آخرین تماس خود با سعید محمد با تاکید بر بلاتکلیفی نقاط منطقه آزاد اردبیل، اولویت ایجاد چهار نقطهنه به پارس آباد) شورای مناطق آزاد تجاری.

نماینده مردم اردبیل نیر، نه و سارین به مجلس شورای اسلامی گفت: ما بر اجرای مصوبه مجلس در مورد اجرای منطقه آزاد با ترکیب قبلی تاکید داریم و امیدوارم در صورت عدم حصول نتیجه فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام در نهایت به چنین نتیجه ای برسد. فرآیند، فرآیند آن فرموج ابرقدرت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید