از لزوم مطالعه درباره دُز سوم تا تفحص از بیمارستان‌ها؛ مهمترین مطالبات مردم در فارس من در حوزه سلامت

فارس من

http://fna.ir/491do ۰ از لزوم مطالعه درباره دُز سوم تا تفحص از بیمارستان‌ها؛ مهمترین مطالبات مردم در فارس من در حوزه سلامت

سلامت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم است؛ این گزارش مرور مهم‌ترین مطالبات آنها در این حوزه در فارس من است.

از لزوم مطالعه درباره دُز سوم تا تفحص از بیمارستان‌ها؛ مهمترین مطالبات مردم در فارس من در حوزه سلامت

به گزارش خبرگزاری فارس، فارس من بستری برای پوشش مطالبات مردمی است، بستری که رسانه‌ها کمتر به آن پرداخته اند و اینجا ما سوژه های مردمی را تا پایان آن مطالبه پیگیری می کنیم. در این گزارش موضوعات مشکلات مردم در بیمارستانها، اصلاح شرایط رزیدنتها، بررسی نظریه منتقدان واکسن های اجباری و تأکید بر لزوم مطالعه واکسن برکت بررسی و پیگیری خواهد شد. با هم این گزارش را بخوانیم؛

شفاف‌سازی درمان در بیمارستان‌ها و تجویزهای دارویی

تلاش کادر درمان و بیمارستان‌ها برای سد راه شدن کرونا را قبول داریم و انکار نمی کنیم، اما نباید نظارت بر همین بیمارستانها به بهانه کرونا را فراموش کنیم، وجود خطاهای پزشکی و تست داروهای مختلف به بهانه کرونا یکی از آن موضوعاتی است که باید نظارت جدی بر آن صورت گیرد و جای خالی آنها در این روزهای کرونایی حس می شود.

برخی از مخاطبان فارس من، در پویشی تجویزهای دارویی بعضا ناشناخته را در بیمارستانها و مراکز دارویی را مهم خواند و نوشت: «با توجه به اعلام مسئولین درمانی کشور از دی ماه ۹۸ تاکنون تجویزهای داروهای بعضا ناشناخته و جدید و تداخل دارویی در بیماران کرونایی مرگ و میرهای زیادی را به وجود آورد علاوه بر ضایعه جمعیت برای کشور موجی از وحشت بین مردم و بی اعتمادی از وزارت بهداشت ایجاد شد، لزوم تفحص از مراجع ذیصلاح درباره عملکرد بیمارستانها و وزارت بهداشت در زمینه درمان‌های مربوط به بیماران کرونایی و رسیدگی به تخلفات را خواستاریم».

اصلاح شرایط رزیدنت‌ها، سقف پرداختی پایین‌تر از قانون کار

رزیدنتها نیروهای جوان بیمارستانها هستند که به تعبیر آنها نه حقوقشان مطلوب واقع است و نه با آنها براساس قانون کار برخورد می شود، این نیروهای جوان خواستار تعیین تکلیف درباره نوع رفتار مدیران و تغییر در میزان پرداختی ها به آنها هستند چرا که تمام وظایف درمانی بیمارستانها در ایام کرونا بر عهده این نیروهای جوان است.

این نیروهای جوان با راه اندازی یک پویش در فارس من نسبت به اصلاح شرایط رزیدنتها و سقف پایین پرداختی اشان انتقاد کردند. مدیر این پویش در گفت وگو با فارس، عنوان کرد: این گروه از پزشکان با انواع مشکلات روبه رو هستند، از خوابگاه تا حقوق و …، در مجموع این بخش دوره‌ای است که هیچ تعریف درستی از آن نشده و وجود ندارد. یک دانشجوی پزشک عمومی وقتی می‌خواهد به صورت تخصصی تحصیل کند، باید چهارسال در یک بیمارستان حضور یابد. در آن چهار سال پایه حقوق این پزشکان عمومی دو میلیون و پانصدهزار تومان است، حال برخی از آنها متأهل هستند و برخی هم دارای فرزند.با این حقوق چه می‌توان کرد؟

او اضافه کرد: در تمامی کشور، تمامی بیماران به بیمارستان مراجعه می کنند، این ها را تماماً رزیدنتها ویزیت می کند، یعنی خط مقدم درمان ما رزیدنتها هستند، این پزشکی که ۳۶ ساعت بیدار باشد و ۲۰۰ تا ۳۰۰ بیمار را ویزیت می کند آیا امکان اشتباه برای او وجود ندارد؟ این جا مردم ضرر می کنند! به نظر دلیل نارضایتی مردم از بیمارستانها چه می تواند باشد؟ این فشار باید کاهش یابد.

چرا به نظر منتقدان واکسن کرونا توجهی نمی‌‌شود؟

البته که فارس من درباره منتقدان واکسن کرونا بسیار نوشته و پیگیری های متفاوتی را در دستور قرار داده است، با منتقدان جلسات مختلف و متفاوتی را داشته و حتی میزگردی را در این باره ترتیب داده و صدای آنها را به گوش مردم رسانده است. قرار بود در میزگردی مناظره ای برگزار شود و صدای مخالف و موافق واکسیناسیون شنیده شود اما کماکان در تلاشیم تا این امر محقق شود.

حتی تجمع حامیان کمپین «نه به واکسیناسیون اجباری» مقابل وزارت کشور را خبرگزاری فارس پوشش داد. این افراد که پیش تر نیز کمپین «واکسن اجباری ممنوع شود» را در فارس من با بیش از ۵۱۰۰۰ امضا تشکیل داده بودند، به دلایلی مثل نداشتن مجوزها و استانداردهای لازم برای واکسن ها، عوارض کوتاه مدت و احتمالا بلندمدت برای افراد و وجود راه های تجربی دیگر برای دفع این بلا، خواهان منع واکسیناسیون اجباری عمومی شدند.

لزوم آغاز مطالعه بر روی واکسن برکت به عنوان دز سوم

همه می‌دانیم که واکسن کووبرکت با استقبال مطلوبی از سوی مردم روبرو بوده است، تاکنون دو دز از این واکسن در کشور به داوطلبان تزریق شده است و کماکان نیز این امر در حال شکل گیری است. سینوفازم به عنوان یک واکسن خارجی در کنار واکسن های داخلی بیشترین تزریق را در کشور ما داشته است، از این رو چین در تلاش است تا دوز سوم این واکسن را نیز بتوانند به مرحله تزریق برساند.

با اعلام این خبر،جمعی از مخاطبان فارس من با راه اندازی پویشی خواستار آغاز مطالعه بر روی واکسن برکت به عنوان دز سوم شدند و در این پویش نوشتند:« با در نظر گرفتن اثربخشی بالای واکسن برکت بر روی واریانت دلتا و همچنین ظرفیت بالای تولید برکت پس از بهره برداری از خط تولید شماره ۳ ، بسیار ضروری است که بدون فوت وقت و بلافاصله مطالعه استفاده از یک دز واکسن برکت به عنوان دز سوم برای افرادی که پیش‌تر دو دز سینوفارم دریافت کرده‌اند آغاز شود.»

فارس من به عنوان حامی مردم، همواره پویش ها و مطالبات شما مخاطبان عزیز را پوشش خواهد داد، ما شما را در راه رسیدن به خواسته‌هایتان یاری می‌کنیم.

انتهای پیام/

کرونا واکسن کرونا شفاف‌سازی درمان در بیمارستان‌ها منتقدان واکسن دز سوم واکسن واکسن برکت فارس من

اخبار مرتبط

  • مطالبات مردم در حوزه بهداشت و درمان

source

دیدگاهتان را بنویسید