از مساعدت ستاد اجرایی مناطق سیل زده تا انتقال شکایات ساکنین غرب هرمزگان به مخبر.


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، برآورد می شود تا کنون سیل اخیر 1900 میلیارد دلار به بخش های کشاورزی، باغ ها، منازل و زیرساخت های استان هرمزگان خسارت وارد کرده است که عمده خسارت سیل هرمزگان بر بخش کشاورزی تأثیر گذاشته است. بخش

بر اثر سیل 2000 واحد مسکونی در هرمزگان دچار آبگرفتگی و خسارت شد که اقدامات فوری برای امدادرسانی و تخلیه آب این منازل انجام شد و اسکان فوری و توزیع اقلام مورد نیاز بین آسیب دیدگان سیل از دیگر اقدامات است. و همچنین در برخی مناطق غذای داغ و آبگرفته را بپزید و به اشتراک بگذارید.

با وجود گستردگی سیل و خسارات وارده به زیرساخت ها، اما با اقدامات انجام شده آب، برق و مخابرات در مناطق سیل زده هرمزگان برقرار شد که پس از سیل قطع شد.

کمک به ستاد اجرایی به مناطق سیل زده هرمزگان

عارف نوروزی رئیس ستاد فرمان حضرت امام خمینی (ره) امشب به هرمزگان سفر کرد تا در جریان خسارات وارده به مناطق سیل زده استان قرار گیرد.

بذر مورد نیاز کشاورزان، علوفه و یونجه، 800 راس دام سبک برای کمک به دامداران، مقداری مایحتاج منزل و 5000 بسته معیشتی و پروتئینی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در بین آسیب دیدگان زلزله و سیل اخیر هرمزگان توزیع می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای بازدید و بررسی نحوه حمایت از سیل زدگان وارد هرمزگان شده و به کرمان سفر می کند.

عارف نوروزی مدیر اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: پس از سفر معاون اول رئیس جمهور هرمزگان و دستور ویژه ایشان برای رفع نیازهای خانواده های آسیب دیده از زلزله و سیل روزهای اخیر، دیداری با استاندار هرمزگان مورد نیاز است.

وی با اشاره به تاکید استاندار هرمزگان بر تامین بذر مورد نیاز کشاورزان در دوره کاشت آینده گفت: علاوه بر بذر لازم، علوفه و یونجه نیز به میزان توافق شده در اختیار کشاورزان استان قرار می گیرد.

نوروزی افزود: در زلزله مهرماه و سیل آذرماه هرمزگان دام و دام تعداد زیادی از دامداران و اقشار مظلوم تلف شدند و بر اساس توافق صورت گرفته 800 راس دام سبک برای کمک توزیع می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچنین گفت: در زلزله اخیر و سیل اخیر برخی از خانواده ها به مایحتاج اولیه آسیب دیدند و ستاد اجرایی در حال بررسی اقدامات ویژه و کمک های لازم در این زمینه است. .

وی گفت: پنج هزار بسته معیشتی و پروتئینی بین آسیب دیدگان زلزله و سیل اخیر توسط ستاد اجرایی فرماندهی توزیع می شود.

بازدید از مسئولین استانی مناطق سیل زده در شهر بندرعباس

مهدی دوستی استاندار هرمزگان به همراه احمد مرادی و محمد عاشوری نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران استانی از روستاهای شهرستان کلاه گزی، شمیل و تخت بازدید کردند. امروز جمعه 23 دی.

استاندار هرمزگان در اولین مقصد سفر امروز به روستای سرهنگی رفت و با حضور در منزل یکی از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) که در بارندگی های اخیر مصدوم شده بود، دستورات لازم را برای رفع مشکلات صادر کرد. مشکل خانواده بهسازی شبکه برق روستای سرهنگی به دستور وی در اختیار شرکت توزیع قرار گرفت.

دوستی از شهر شمیل بازدید کرد و پس از گفتگو با اعضای شورای اسلامی در مرکز این بخش، دستور مطالعه برای احداث پل در ورودی شهر شمیل را صادر کرد.

وی همچنین به بنیاد مسکن و اداره کل راهداری دستور داد تا سه کیلومتر سرک آسفالته ورودی مرکز منطقه شمیل به سمت تخت را تحت نظارت عاجل قرار دهند.

استاندار هرمزگان نیز در این سفر از نزدیک وضعیت سد شمیل و نیان و میزان آب وارد شده را زیر نظر گرفت.

یکی از دوستان استاندار هرمزگان از باغات و مزارع آسیب دیده سیل و شهرک روستای زهوکی بندرعباس بازدید کرد.

وی در بازدید از پل یماش در قسمت دشت دستور اعزام سریع مکانیزاسیون اداره کل راهداری برای ایمن سازی جاده و انجام اقدامات لازم برای برگزاری مناقصه و انعقاد قرارداد با پیمانکار را صادر کرد.

استاندار هرمزگان همچنین در این سفر از بزرگترین سد تغذیه مصنوعی استان بازدید کرد و دستور داد ماشین آلات مورد نیاز برای حفر استخر رسوب سد در منطقه مستقر شده و با کمک شوراهای اسلامی عملیات آغاز شود.

بخشی از آب رودخانه یماش از طریق دو سرشاخه در بخش تاهت و کلا گزی بندرعباس به هشت حوضه آبریز منتقل می شود.

این حوضه ها در مجموع 20 میلیون متر مکعب آب ذخیره می کنند که نقش مهمی در تقویت سفره های زیرزمینی و سفره های زیرزمینی منطقه دارد.

استاندار هرمزگان:
خسارت سیل به 2700 هکتار از مناطق کشاورزی شرق بندرعباس

مهدی دوستی استاندار هرمزگان جمعه شب با همراهی محمد عاشوری و احمد مرادی نمایندگان مردم حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار بندرعباسکی و تعدادی از مردم عازم شهرستان های شمیل و تخت شد. .

استاندار هرمزگان در اولین مقصد بازدیدهای امروز به روستای سرهنگی از توابع شمیل بندرعباس رفت و به مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان دستور داد تا اصلاح شبکه برق این منطقه را در اولویت قرار دهند.

در بخشی دیگر از این سفر فرماندار در بازدید از مرکز بخشداری شمیل ضمن گفتگو با اعضای شورای اسلامی، دستور انجام مطالعات امکان سنجی جهت احداث پل در منطقه و آسفالت سه کیلومتری ورودی روستا به آپارتمان را صادر کرد. بخشی از بنیاد مسکن و اداره کل راهداری باید نظارت شود.

دوستی سپس به روستای زهوکی از توابع تخت بندرعباس رفت و از باغات و مزارع آسیب دیده از سیل و تگرگ بازدید کرد.

استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید امروز با بیان اینکه بارش تگرگ با وجود سیلاب در برخی مناطق در مجموع 2700 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی در شمیل و تخت را ایجاد کرده بود، گفت:

دوستی افزود: مناطق زراعی و باغی در برخی مناطق صد درصد تخریب شده است و با توجه به خسارت احتمالی دو سال به تعویق افتادن برداشت وجود دارد.

استاندار هرمزگان گفت: بررسی های کارشناسی و ارزیابی خسارت ها منجر به تصمیماتی شده است که امیدواریم بتوانیم با استفاده از امکانات و کمک های دولتی بخشی از آسیب ها را جبران کنیم و مردم به عنوان محرک های اصلی تولید به فعالیت خود ادامه دهند. بخش کشاورزی . . .

تماس های اجباری با معاون رئیس جمهور و وزرای نیرو و کشور

احمد جباری ظهر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با اشاره به خسارات وارده در سه منطقه پارسیان، کوهیج و فرامرزان بستک در پی سیل اخیر اظهار داشت: سیلاب اخیر در سه منطقه پارسیان، کوهیج و فرامرزان بستک وارد شده است.

وی افزود: ایجاد دیوار حفاظتی برای رودخانه پایین دست سد بردول یکی از تاکیدات مسئولان کشوری پس از هر بار سیلاب به دلیل سرریز شدن سد بردول به شهر پارسیان و روستاهای همجوار است، اما اقدامات انجام شده در این موضوع باعث آسیب مضاعف به مردم خواهد شد.

نارضایتی مردم را به وزیر کشور و معاون اول رئیس جمهور رساندم

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مسئولان منطقه در توجه به فارس ها پس از سیل ضعیف بود و این گلایه را به وزیر کشور و آقایان ابلاغ کردم. محبر، معاون اول رئیس جمهور.

وام های تأثیرگذار برای سازماندهی مجدد پایین دست سد برادول

یکی از اعضای کمیسیون عمران با اشاره به نظارت دو روز اخیر در خصوص تخصیص اعتبار برای ساماندهی رودخانه پایین دست سد بردول از قول وزیر نیرو مبنی بر اختصاص اعتبار ویژه به این منظور در سیل بند. در هرمزگان و گفت: کمیسیون شهروندان با همراهی وزیر نیرو و معاونان ذیربط وزارت نیرو در غرب هرمزگان و به ویژه مناطق سیل زده که هفته آینده انجام می شود.

انتهای پیام/ 3264


دیدگاهتان را بنویسید