از مصرف خودسرانه ی مکمل های مختلف خودداری کنید

استانها / کهگیلویه و بویراحمد

http://fna.ir/60p5q ۰ از مصرف خودسرانه ی مکمل های مختلف خودداری کنید

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: باید مردم بهترین زمان مصرف مکمل ها و یا ویتامین هایی که پزشک و یا داروساز به آنها توصیه کرده اند را بدانند و از مصرف خودسرانه آنها خود داری کنند.

از مصرف خودسرانه ی مکمل های مختلف خودداری کنید

دکتر رحمت اله افشار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گچساران اظهار کرد: به طور کلی بهترین زمان مصرف ویتامین های محلول در آب، استفاده با معده خالی و ترجیحا صبح همراه با یک لیوان آب هست. مانند ویتامین های گروه B و ویتامین C (در برخی افراد که دچار ناراحتی های گوارشی هستند توصیه میشود ویتامین سی همراه و یا بعد از غذا مصرف شود).

وی بیان کرد: از دیگر مکمل ها، آهن بوده که بهتر است با معده خالی و شب ها مصرف شود، چرا که برخی از غذاها مانند لبنیات سبب کاهش جذب آن میشود، همچنین ویتامین سی به جذب بهتر آهن کمک میکند. در افرادی که سابقه ناراحتی گوارشی دارند توصیه میشود از فرآورده های آهن لیپوزومال استفاده کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: بهترین زمان مصرف ویتامین های محلول در چربی، همراه و یا بعد از غذا یا میان وعده هست، چون که بعد از غذا، آنزیم های گوارشی که در معده ترشح می شوند، برای جذب این ویتامین ها ضروری هستند.

افشار عنوان کرد: این ویتامین ها مانند؛ ویتامین های A، D، K و E. مکمل های کلسیم کربنات بهتر است همراه و یا بلافاصله بعد از غذا مصرف شوند، زیرا اسید معده ترشح شده حین هضم غذا سبب افزایش جذب این کلسیم می شود.

وی گفت: اما برای کلسیم سیترات، کلسیم گلوکونات و کلسیم لاکتات الزامی نیست که بعد از غذا مصرف شوند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیا اینکه مولتی ویتامین ها، چون حاوی ویتامین های محلول در آب و محلول در چربی هستند نیز توصیه می شود، بعد از غذا مصرف شوند، خاطر نشان کرد: مکمل های منیزیوم در صورت مصرف با معده خالی، خاصیت ملینی داشته، بنابراین توصیه میشود بعد از غذا مصرف شوند.

افشار بیان کرد: مکمل های مینرال مانند کلسیم، منیزیوم، روی، آهن همزمان با هم و با لبنیات، چای و قهوه استفاده نشود.

وی افزود: از مصرف خودسرانه ی مکمل های مختلف خودداری کنید. مصرف طولانی مدت و زیاد برخی از مکمل ها می تواند سبب مسمومیت و یا اختلال در جذب سایر املاح و ویتامین ها شوند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید مصرف دانشگاه علوم پزشکی غذا پزشک این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده استsource

دیدگاهتان را بنویسید