اساس جهاد تبیین امید آفرینی و آینده روشن ایران اسلامی است


به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی ظهر امروز در جلسه ستاد کنگره ملی با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با اعلام گام دوم که مصداق جهاد است راه را برای حرکت شتابان هموار کردند.

وی افزود: با توجه به نقش مهم جوانان در مرحله دوم انقلاب، جبهه جهاد به نقش جوانان نیاز دارد و باید شجاعانه و به موقع برای خنثی کردن توطئه های دشمن وارد عمل شود و از این رو عنوان جهاد را به خود اختصاص داده است. که امری مستمر است باید از تمام تلاش برای اجرای فرمان جهاد استفاده کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، خلاقیت و ابتکار در جهاد تابعین را از الزامات اساسی خواند و گفت: امروز میدان جهاد تابعین نیازمند جوانان با انگیزه و اراده است و اساس جهاد تابعین امید آفرینی و طراحی آینده ای روشن است. برای ایران اسلامی».

کریمی تصریح کرد: از ابتدای آغاز به کار کنگره بزرگ نقش امام خمینی (ره) و 6200 شهید استان مرکزی، جهاد، تبیین در عرصه های مختلف از اولویت های مهم در کنار اجتماعی، فرهنگی، محرومیت زدایی بوده است. ، رویکردهای علمی و پژوهشی، هنری.و تبلیغات، زیرساخت ها، ساخت و سازها و خدمات همواره مورد توجه بوده و دستاوردهای بسیاری ایجاد شده است.

وی ادامه داد: تشکیل اتاق فکر به همراه 16 کارگروه تخصصی در ستاد کنگره شهدای استان مرکزی اهمیت تبیین در این کنگره و جمع آوری بیش از یک میلیون سند در حوزه دفاع مقدس را نشان داد. انقلاب اسلامی فراهم کرد که از این فرصت گرانبها به خوبی استفاده شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: روحیه جهادی همواره در کنگره شهدای استان مرکزی تجلی یافته و در بخش های مختلف از جمله اجرای بیش از 1300 طرح عمرانی و محرومیت زدایی طی 4 سال گذشته اجرا شده است. سالها به برکت کنگره شهدا بود و امروز باید روحیه جهادی در عرصه تولید و تبیین محتوا انجام شود.

کریمی با بیان اینکه مطالبه مقام معظم رهبری برای تحقق جهاد تابعین نیازمند استفاده از همه توانمندی ها و توانمندی های ایشان است، گفت: جهاد برای تبیین حماسه های انقلاب اسلامی و ارزش های اسلامی به نسل جوان منتقل شود.

وی با اشاره به نقش تعاون در دفاع مقدس و لزوم پرداختن به این موضوع گفت: همکاری در دفاع مقدس نقش مهم و راهبردی دارد و از ابتدای کنگره به دنبال پرداختن به این نقش بود. همکاری در دفاع مقدس و جایگاه استان مرکزی در این زمینه». در این راستا با توجه به اعلام آمادگی رزمندگان تعاونی، نشست پیشکسوتان تعاونی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: جمع آوری خاطرات شهدا و رزمندگان تعاونی و تبیین نقش تعاونی در دفاع مقدس باید مورد توجه قرار گیرد و تولیدات محتوایی از جمله کتاب، اسناد فاخر و کلیپ های چند رسانه ای در دستور کار همایش قرار دارد. تعاونی.” رویکرد جهاد تبیان برای ایجاد اتفاقات بزرگ و ماندگار در این زمینه.

فرهنگ دفاع مقدس حلال مشکلات کشور است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: دفاع مقدس به عنوان مشکل گشای کشور پایدار و مملو از حماسه های بزرگ ملت ایران است و امروز این حماسه ها خوب شده است. برای نسل جوان باید گفت و توضیح داد.

غلامرضا کریمی تصریح کرد: همانطور که دفاع مقدس مظهر وحدت و یکپارچگی ملت بود، امروز نیز فعالیت های دفاع مقدس باید نماد وحدت و یکپارچگی باشد که خوشبختانه در استان مرکزی به نمایش گذاشته شد و فعالیت های دفاع مقدس باعث تقویت فرهنگ مردم می شود. مقاومت و استقامت در جامعه

وی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداری از فرهنگ دفاع مقدس یکی از مهمترین رسالت هاست و مقام معظم رهبری در این سال ها همواره بر اهمیت این موضوع تاکید داشته اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: جهاد بهترین راه برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و لذا فرمایش مقام معظم رهبری بسیار است. مهم.” باید در این زمینه استفاده شود.

کریمی افزود: یکی از ابزارهای مهم جهاد تبیین هنر و رسانه است و باید سبک و سیره شهدا با زبان هنر به صورت خلاقانه به نسل جوان منتقل شود.

وی تاکید کرد: برگزاری 19 نشست تخصصی در کنگره شهدای استان مرکزی فرصت مناسبی برای تبیین نقش اقشار در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و امروز با توجه به نقش مهم همکاری در دفاع مقدس بود. ، اجلاسیه شهدای تعاون در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید