استاندار آذربایجان شرقی: رویکرد دولت تحقق مدیریت واحد شهری است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از استانداری آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صحیح در جهت استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در فضایی صمیمی و همدلانه، گام‌های موثر و ماندگاری برای پاسخ به مطالبات مردم و تقویت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی برداشته شود.

وی تأکید کرد: ما تمام توان خود را برای تحقق این امر در طبق اخلاص نهاده‌ایم و اطمینان داریم که فضل و رحمت الهی شامل حال ما خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی، مطالب مطرح‌شده از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز را جزو مطالبات به حق و جدی مردم این شهر دانست و گفت: باید همه ظرفیت‌ها را پای کار بیاوریم و برای برون‌رفت از مشکلات موجود در یک برنامه زمانی مشخص راهکارهای عملی پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مسئولیت‌ها و اختیارات، شاهد شکل‌گیری یک رویکرد جدید در دولت هستیم، گفت: دولت سیزدهم برای تفویض اختیار به استان‌ها، اراده جدی دارد و بنا بر این است که استانداران و شهرداران به معنای واقعی مسئولیت اداره امور را بر عهده بگیرند.

خرّم افزود: این رویکرد جدید، اتفاق مبارکی است که می‌تواند در رفع موانع و مدیریت امور تأثیر به سزایی داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم برای تحقق مدیریت واحد شهری، گفت: اراده دولت این است که شهرداری‌ها و شوراهای شهر به معنای واقعی، مدیریت امور شهرها را در اختیار داشته باشند و دستگاه‌های اجرایی هماهنگ با شهرداری‌ها عمل کنند.

اعضای شورای اسلامی شهر تبریز هم در این نشست برخی از مسائل و مشکلات شهری را مطرح کردند که موضوع بازنگری در حریم شهر تبریز در مجاورت بخش باسمنج، نقش‌آفرینی شهرداری تبریز در حوزه ورزش همگانی، تأمین واگن‌های قطار شهری، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، آلودگی هوا، سامان‌دهی مقبرة‌الشعرا، استفاده از ظرفیت روابط بین‌الملل، تأمین آب شرب، همکاری ادارات با شهرداری و تأمین درآمدهای پایدار برای شهرداری تبریز از جمله مطالب مطرح شده در این نشست بود.

انتهای پیام/111/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید