استاندار اردبیل: ضریب واکسیناسیون دوز اول را تا مهر ماه امسال به 85 درصد می‌رسانیم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سید حامد عاملی ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در اردبیل اظهار داشت: خوشبختانه در سایه تلاش‌های انجام یافته در حال حاضر تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان اردبیل کاهش یافته که به همین منظور دستگاه‌های مربوطه را موظف کرده‌ایم تا پایان مهر ماه ضریب واکسیناسیون دز اول را به 85 درصد برسانیم تا ایمنی نسبی در کل استان ایجاد شود.

وی افزود: پیک موج پنجم کرونا در استان اردبیل فروکش کرده که این مسئله با اجرای طرح واکسیناسیون توانسته تا حد قابل توجهی موفق عمل کند که درصدد هستیم روند را به این صورت ادامه داده و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

استاندار اردبیل گفت: با همکاری قرارگاه شهید سلیمانی روند واکسیناسیون در استان اردبیل، روند خوبی را به خود گرفته و درصدد هستیم به این هدف مهم دست یابیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

عاملی بیان کرد: هدفگذاری شده دز دوم واکسیناسیون 50 درصدی جامعه را تا پایان مهر محقق کنیم تا ایمنی نسبی در استان رقم بخورد و با شروع فصل سرد سال نگرانی در این زمینه باقی نماند که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی تصریح کرد: برای دومین روز متوالی میزان واکسیناسیون با کاهش موارد بستری بیماری کرونا، شمار فوت روزانه ناشی از این بیماری در استان اردبیل به صفر رسیده است که این موضوع نشانه خوبی بوده و امیدواریم بتوانیم با ادامه این روند به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در ادامه بیان کرد: بنا بر آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، طی شبانه‌روز گذشته 25 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و مورد فوتی ناشی از این بیماری وجود نداشت.

وی افزود: طی همین مدت خوشبختانه تعداد بهبودیافتگان از بستری‌شدگان بیشتر بود و 38 بیمار مبتلا به کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

ورود 6 میلیون دُز واکسن کرونا به کشورجدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد معنادار آمارها/ صدای پای پیک ششم شنیده شد/ عادی‌انگاری دمیدن به آتش زیر خاکستر همه‌گیری+ نقشه و نمودارکرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از 239 میلیون نفر + جدول تغییرات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به 180 نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش 13 موردی داشته و از این تعداد 51 بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، 109 بیمار نیز تحت نظر هستند.

حبیب‌زاده اظهار کرد: با تزریق 26 هزار و 135 دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، تاکنون یک میلیون و 76 هزار و 521 دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار 756 هزار و 18 دُز مربوط به نوبت اول و 320 هزار و 503 دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.

انتهای پیام/140/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید