استاندار بوشهر: مدیران نباید از رسانه‌ها شکایت کنند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز استاندار بوشهر در همایش رسانه مطالبه‌گر با بیان اینکه جنگ نظامی با کمک مردم و صدها هزار شهید، جانباز آزاده و میلیون‌ها رزمنده با ایستادگی مردم و رهبری امام راحل پیروزی رساندیم اظهار داشت: حاصل آن پیروزی امروز توانمندی دفاعی و امنیتی است که کشور ما در اینجا و در حوزه مقاومت از آن برخوردار است.

وی با بیان اینکه امروز دشمن عاجز، پشیمان و شکست خورده در جنگ نظامی یک جنگ اقتصادی همه جانبه آغاز کرده است افزود: لازمه موفقیت در جنگ اقتصادی استفاده از تجارب همان جنگ 8 ساله نظامی است.

استاندار بوشهر اتحاد، انسجام و همدلی در جنگ 8 ساله را برشمرد و بیان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه در خط مقدم جبهه عملیات می‌کردند، گزارش می‌دادند و موفقیت‌های رزمندگان و شکست دشمن را آشکار می‌کردند امروز هم همان صحنه است.

محمدی‌زاده لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی را وحدت همه با هم دانست و بیان کرد: در این مرحله ما به‌دنبال جریان‌سازی و جریان طلبی چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب نیستیم بلکه ما به دنبال رفتار انقلابی و انقلابی‌گری هستیم.

وی ویژگی فرهنگ انقلابی و جهادی را برشمرد و خاطر نشان کرد: اطاعت از رهبر معظم انقلاب، دفاع از مردم و دشمنی با دشمن از ویژگی فرد انقلابی است و ما به دنبال رفتار انقلابی و در رسانه هم خواهان همین موضوع هستیم.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، راهبرد جنگ اقتصادی است گفت: در حوزه رسانه متأسفانه فضای استان بیش از اینکه کاری باشد سیاسی و دچار سیاست‌زدگی شده است.

محمدی‌زاده افزود: در استان‌های دیگر حوزه فعالیت رسانه در بخش فضای کسب و کار، فنی، عمران و آبادانی است اما در بوشهر دچار یک فضای سیاسی شده که نتیجه آن جز تخریب همدیگر نتیجه‌ای ندارد.

وی بیان کرد: به محض اینکه یک نفر برای مسئولیتی معرفی می‌شود جریان‌های مختلف با شمشیر، نیزه و سنگ به جان او می‌افتد تا نابود و تخریب و برای همیشه از حوزه کار حذف شود و این رفتار بدی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید بخش رسانه‌ای با این رفتار غیر حرفه‌ای و غیر اصولی مقابله کند تصریح کرد: ایجاد فضای کار در جنگ اقتصادی دشمن را با ناکامی مواجه می‌کند در این شرایط جذب سرمایه‌گذار است که دشمن را با ناکامی مواجه می‌کند.

محمدی‌زاده، حمایت از سرمایه‌گذاران در ابعاد گوناگون را یک ضرورت دانست و افزود: باید فضاهای مختلف اداری و رفع موانع برای سرمایه‌گذاران شرایط لازم فراهم شود چراکه در جنگ اقتصادی منابع دولتی محدود است و به شدت نیازمند جذب همکاری بخش خصوصی هستیم

وی، یکی از مطالبات رسانه‌ها برای تشویق سرمایه‌گذاری را جوان‌گرایی دانست و گفت: هرچند به لحاظ مدیریتی در انتخاب فرمانداران از افراد میانسال استفاده شد اما در نظر است در انتخاب بخشداران و معاونان دستگاه‌ها از نیروی جوان استان استفاده شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در جنگ اقتصادی اگر امید ایجاد نشود یاس جایگزین آن می‌شود اضافه کرد: اصحاب رسانه در حوزه‌های مختلف رسانه‌های دشمن را می‌شناسند و می‌بینید دشمن در کنار جنگ اقتصادی چه قدرت رسانه‌ای را پشت خود بسیج کرده و با انقلاب اسلامی در حوزه رسانه می‌جنگند امروز باید بیایید از نظام و حکومت در این جنگ رسانه‌ای حمایت کنید و یکی از این اقدامات امید به آینده است.

محمدی‌زاده، امید آفرینی، امید به موفقیت، عبور از شرایط سخت و پیروزی و عقب‌نشینی دشمن از نیازمندی‌های مهم در حوزه جنگ اقتصادی دانست و بیان کرد: عمده مسائل رسانه‌ها، تقویت مطالبه‌گری آنان است که خواسته شده به مدیران گفته شود از رسانه‌ها شکایت نکنند.

وی با بیان اینکه مدیران نباید از رسانه‌ها شکایت کنند گفت: در این راستا مسئولان باید رسانه‌ها را مانند فرزند خود بدانند رفتار آنان باید پدر و فرزند باشد و رسانه‌ها همین رفتار با مدیران باید داشته باشند.

استاندار بوشهر با تأکید بر تشکیل شورا حل اختلاف در حوزه رسانه بیان کرد: در مواردی که خطوط مشخص شده از سوی رسانه‌ها رعایت نشود باید با تشکیل شورای حل اختلاف در استان بوشهر و این مسائل حل شود و مشکلات این حوزه نباید به دستگاه قضایی منتقل شود.

محمدی‌زاده با اشاره به ایجاد رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ها‌ در حوزه رسانه خاطر نشان کرد: در این راستا توسعه آموزش رسانه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی و خلیج‌فارس بررسی می‌شود و در صورت نیاز رشته‌های تحصیلی برای اصحاب رسانه در استان فراهم می‌شود.

وی باتأکید بر توجه به معیشت و مسکن خبرنگاران، موضوع ساخت مسکن خبرنگاران را یکی از برنامه‌های حوزه ه عمرانی دانست و تصریح کرد: در این حوزه واجدان شرایط در اولویت قرار دارند.

امام جمعه بوشهر: جبهه بین المللی مقاومت رسانه‌ای باید تشکیل شود+ تصویرامام جمعه بوشهر: عظمت شهدا در قالب فعالیت‌های هنری نمایش داده شوداستاندار بوشهر: حل مشکلات اقتصادی تنها با مشارکت بسیج و سپاه امکان‌پذیر می‌شود

استاندار بوشهر از آغاز نهضت ساخت مسکن در استان خبر داد و بیان کرد: معیشت و مسکن خبرنگاران دستور کار فعال مدیریت ارشد استان بوشهر در حوزه عمرانی است.

محمدی‌زاده با گرامیداشت هفته بسیج افزود: امروز بسیجیان از اعضا اصحاب رسانه هستند و اصحاب رسانه باید ادامه دهنده راه بسیجیان در عرصه‌های مختلف باشند.

انتهای پیام/190/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید