استاندار خراسان جنوبی: زرشک مانده روی دست مردم را به فروش می‌رسانیم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جواد قناعت عصر امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: دلبستن به نظام سلطه و بی‌توجهی به فرمایشات رهبری در گذشته، مردم را در شرایط سختی قرار داده است

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز باید شاخصه‌های توسعه را ارتقای دهیم بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راه ما است و باید فاصله بین واقعیت‌ها و بایدها را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه برنامه دولت تحول انقلابی در بخش‌های مختلف است گفت: تحول باید مستند بر بیانیه گام دوم انقلاب باشد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تحول به معنای افزایش اعتماد عمومی و مردمی بودن و توزیع عادلانه امکانات است افزود: مردم تضاد در حرف و عمل مسئولان را نمی‌پذیرند.

قناعت با بیان اینکه طهارت و انضباط مالی از شروط مسئولیت در نظام اسلامی است عنوان کرد: فسادستیزی و کارسازی در بین جوانان متعهد و با سواد استان از دیگر مؤلفه‌های تحول است.

وی با اشاره به پیش‌قدم بودن استان خراسان جنوبی در انتخابات اخیر گفت: علی‌رغم ظرفیت‌های مطلوب خراسان جنوبی از نظر شاخصه‌های رشد اقتصادی در وضعیت خوبی نیست.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که اکنون زمان حرکت و تحول است، یادآور شد: ما در زرشک رتبه نخست را داریم ولی مردم در زمینه قیمت این محصول و زرشک در انبارها دغدغه دارند که باید به آن توجه کرد.

یک‌ هزار تُن زرشک تازه از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شدنرخ‌گذاریِ زرشک خراسان جنوبی همچنان اسیرِ "دلال‌بازی" است زرشک خراسان جنوبی یک دنیا حرف در بازارهای جهانی دارد
قناعت گفت: در دو یا سه هفته آینده زرشک در سردخانه‌ها و مانده روی دست مردم را به قیمت مطلوبی به فروش می‌رسانیم.

وی با انتقاد از خام فروشی سنگ‌های قیمتی و فرآوری نشدن زعفران گفت: باید بازگشایی و استفاده از ظرفیت مرز را مد نظر قرار دهیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ابر چالش استان خشکسالی است تصریح کرد: در این زمینه همه استان باید دیده شود.

انتهای پیام/254/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید