استاندار خراسان رضوی: برخورداری از سرمایه های انسانی و مادی دو مزیت این استان استیعقوبعلی نظری جمعه شب در نشست صمیمانه فعالان اقتصادی استان با نماینده عالی دولت در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه باید در راستای مشکلات و مزیت ها اقداماتی انجام دهیم، افزود: این استان دارای مزایا و مشکلاتی است که ما آن را داریم. همه باید بدانند، برجسته کنند و اولویت بندی کنند و به آنها عمل کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از توان بسیج بخش های مختلف نیازمند برنامه ریزی مشخص است، ادامه داد: هدف اصلی تشکیل پایگاه مشترک حمایت و پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی، هماهنگی و جهت دهی فعالیت ها به سمت اهداف مشخص است.

استاندار خراسان رضوی گفت: همانطور که برای بنگاه‌های اقتصادی تکلیف اجتماعی تعریف می‌کنیم، می‌توانیم برای واحدهای تولیدی نیز تکلیف دانش بنیان تعریف کنیم تا به مقوله تولید دانش‌بنیان توجه بیشتری داشته باشند زیرا همه واحدها همیشه می‌توانند دانش باشند و آن را عرضه کنند. محصولات و خدمات مطابق با تکنولوژی روز

نظری بر لزوم تفاهم مشترک بین دولت و بخش خصوصی در حوزه فعالیت های اقتصادی خراسان رضوی تاکید کرد و افزود: استفاده از اعتبارات در اختیار و ساماندهی آنها و نیز توجه به نکات مورد نیاز برای تعمیم دانش. خیلی مهم است.”

وی ادامه داد: در خراسان رضوی کار اداری نداریم، اما هر مسئولی که متولی امور است باید روحیه پیشرفت و خلاقیت، قدرت بسیج و توان جمع آوری مهارت داشته باشد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: باید تلاش کنیم تا فناوری را در استان افزایش دهیم، به اهداف فناورانه در صنایع مختلف دست یابیم.

مسعود میرزایی افزود: پارک علم و فناوری خراسان رضوی در تلاش است تا سهم کیک اقتصادی کشور و نقش آن در تولید ناخالص داخلی و به طور کلی اقتصاد را افزایش دهد تا از دیدگاه بخش خصوصی در تصمیم گیری ها استفاده کند.

وی افزود: در این راستا به زودی تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری خراسان رضوی و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان منعقد می شود تا مفاهیم دانش پایه در صنایع غذایی و کشاورزی رسوخ کند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: این پارک سامانه یا اپلیکیشن آنلاین هوشمندی طراحی کرده است که تمامی تخصص های کسب و کارهای دانش بنیان تحت پوشش پارک را فهرست می کند تا صاحبان صنایع و مشاغل بتوانند الزامات فناوری را رعایت کنند. نیازهای مربوط به تولید آن روی این سیستم حساب کنید و به آن متصل شوید که به زودی اعلام می شود.

میرزایی همه قابلیت‌های پارک را ردیابی می‌کند، نقاط قوت و ضعف را برمی‌شمرد و سعی در رفع آن‌ها می‌کند، مراکز رشد شهرها را برای هماهنگی توسعه آن‌ها بررسی می‌کند، روابط با سازمان‌ها و انجمن‌های پارک را تقویت می‌کند، موارد غفلت‌شده را برمی‌شمرد. محورها و تدوین برنامه، راهبرد پیگیری آنها در حوزه معدن و صنایع غذایی را از اقدامات این نهاد در 2 ماه گذشته عنوان کرد.

وی ادامه داد: در راستای شعار سال در حوزه «تولید دانش بنیان و کارآفرینی»، بازنگری در راهبردهای پارک علم و فناوری خراسان رضوی انجام شد تا اقدامات این نهاد متناسب با منویات این پارک باشد. رهبر معظم انقلاب.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی به برنامه استانداری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در قالب ایجاد حوزه اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: در این راستا 6 پردیس تخصصی معدن و صنایع خلاق، گردشگری، زیارت، راه ها و شهرسازی و علوم کامپیوتر شکل می گیرد.

میرزایی افزود: آمادگی هر نوع همکاری با فعالان بخش خصوصی برای تأثیرگذاری دانش و فناوری در عرصه های اقتصادی، کمک به ایجاد صنایع دانش بنیان و گسترش مراکز تحقیق و توسعه، حمایت از شرکت های فناوری تولیدمثلی و دانش بنیان را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید