استاندار خوزستان: جامعه نیازمند اتکا به ظرفیت‌های داخلی است

– اخبار استانها –

به گزارش تسنیم از اهواز , صادق خلیلیان در آیین صبحگاه مشترک یگان‌های نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در محل ستاد فرماندهی انتظامی خوزستان با بیان اینکه توسعه دارای ابعاد و مولفه های مختلفی از جمله توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است اظهار داشت: هیچ یک از این مولفه ها محقق نمی‌شوند مگر اینکه امنیت در جامعه برقرار شود.

وی افزود: این مولفه‌ها چنان درهم تنیده شده که برای توسعه سیاسی نیازمند توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستیم و در غیر این صورت جامعه و اهداف خود نخواهد رسید.

استاندار خوزستان بیان کرد: اگر توسعه اقتصادی در جامعه رخ ندهد، امنیت آن جامعه نیز به مخاطره می‌افتد و اگر درجامعه امنیت وجود نداشته باشد بی شک توسعه اقتصادی نیز محقق نخواهد شد زیرا توسعه اقتصادی نیازمند توسعه سرمایه‌گذاری است سرمایه‌گذاری نیز در هر نقطه نیازمند برقراری امنیت است.

خلیلیان، فرهنگ را زیر بنای رشد و توسعه در هر جامعه برشمرد و گفت: فرهنگ غنی اسلامی ما را از هر جهت به سایر فرهنگ‌ها بی‌نیاز کرده و بنیان قوی برای توسعه کشور ایجاد کرده است.

وی گفت: انقلاب اسلامی در حقیقت توسعه فرهنگی و سیاسی بر پایه اسلام ناب محمدی(ص) بوده و باعث ارتقاء جایگاه نظام جمهوری اسلامی در جهان شد در حالی‌ که پیش از پیروزی انقلاب کشوری با شاخص‌های توسعه پایین داشتیم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: حکومت ایران پیش از انقلاب به بیگانه وابسته بود و فرهنگی روبه اضمحلالی داشت و نیازهای جامعه از غرب تامین می‌شد اما انقلاب اسلامی تحول عظیمی در جامعه ایجاد کرد. در دوران منحوس پهلوی، عزت ملی خدشه دار شده بود که انقلاب اسلامی این عزت را به جامعه بازگرداند و ارتقا داد.

خلیلیان گفت: کشورهای غربی پس از پیروزی انقلاب، برای سست کردن پایه‌های انقلاب، سازماندهی مزدوران منطقه‌ای خود را آغاز کردند اما ملت شریف ایران و نیروهای نظامی و انتظامی در دوران دفاع مقدس موفق شدند، دشمنان را به بیرون از خاک و مرزهای کشور برانند.

وی بیان کرد: برای نخستین بار پس از 200 سال، کشور ایران مورد تهاجم قرار گرفت اما حتی یک سانتی‌متر از خاک خود را از دست نداد و این به برکت خون شهدای والامقامی بود که راه آن‌ها همچنان ادامه دارد و مجموعه ناجا نیز در جهت برقراری نظم و امنیت تاکنون شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و نظام کرده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه پس از دوران دفاع مقدس، توسعه در دستور کار قرار گرفت و شاخص‌های توسعه ایران بر اساس ارزیابی سازمان‌های بین‌المللی سازمان ملل متحد به تصویب رسید و ایران اکنون جزو کشورهای با شاخص توسعه انسانی بالایی محسوب می‌شود.

نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت پایدار کرمانشاه نقش مهمی ایفا می‌کند فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری: عملکرد مثبت نیروی انتظامی را مدیون همکاری مردم هستیم گوشه‌ای از اقتدار نیروی انتظامی استان کردستان به نمایش گذاشته شد

وی تاکید کرد: اگرچه توسعه به این معنی نیست که مشکلاتی در کشور نداریم؛ به‌خصوص که در سال‌های اخیر مورد تهاجم دشمن نیز قرار گرفته‌ایم اما بازهم نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران توانست این دهه حساس را مقاومت کند و به تدریج آثار تحریم‌های ظالمانه کاهش پیدا کرد.

خلیلیان گفت: جامعه کنونی ما نیازمند اتکا به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از ظرفیت‌های متنوع بین المللی بدون وارد شدن خدشه‌ای به استقلال کشور، است.

انتهای پیام/341/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید