استاندار سمنان: تأمین‌ آب پایدار برای منطقه یک ضرورت است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید محمدرضا هاشمی عصر امروز در دیدار اعضای هیئت‌رئیسه اتاق اصناف استان اظهار داشت: حفظ سلامت مردم، تأمین منابع آبی جدید برای استان، تأمین معیشت و احداث مسکن ارزان‌قیمت و با کیفیت برای مردم، چهار اصل مهم در توسعه‌ی استان است.

وی گفت: آبیاری نوین، احیای قنوات و همچنین گسترش آبخیزداری و آبخوان‌داری از اولویت‌های استان است.‌

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: در نخستین فرصت جلسه‌ای به‌منظور پیگیری امور در تأمین منابع آبی و رفع دغدغه‌های موجود با وزیر نیرو برگزار خواهد شد.

هاشمی افزود: در نخستین جلسه شورای مسکن که چند روز گذشته در استانداری سمنان برگزار شد، دستگاه‌های مرتبط با طرح جهش ساخت مسکن، مکلف به تأمین ملزومات موردنیاز برای تحقق این مهم شدند.

وی گفت: حفظ میراث فرهنگی و آثار تاریخی یکی دیگر از اولویت‌های کاری این‌جانب در استان سمنان است.‌

استاندار سمنان تصریح کرد: در دولت‌ مردمی رئیسی، مدیران تلاش و کوشش خود را محدود به ساعات اداری نکنند و در تمام مدت برای رفع مشکلات مردم، پادررکاب باشند.

با تلاش جهادی موانع پیش روی بازاریان برداشته شود

هاشمی خاطرنشان کرد: بازاریان و اصناف از پیش از انقلاب ضمن همراهی با امام امت و پس از آن با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، همواره پرچم‌دار حمایت و پیروی از انقلاب و نظام بوده‌اند.

وی گفت: قریب به 18 ماه است که مردم کشور ما با ویروس منحوس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کنند و در این بین بیشترین زیان و خسارت به حوزه بازار وارد شده است و ازاین‌رو باید تلاش کنیم تا با یک کار جهادی، موانع را از پیش پای بازاریان و اصناف برداریم.

استاندار سمنان گفت: جامعه اصناف و بازار در دوران کرونا بالاترین حمایت را از تحقق و پیشبرد برنامه‌های مدیریت و مقابله با کرونا در سطح استان به انجام رسانده و با مسئولین این ستاد همراهی و همکاری کرده‌اند.

‌هاشمی گفت: خوشبختانه با تلاش‌های انجام‌شده به‌منظور تأمین واکسن برای عموم مردم، میزان انجام واکسیناسیون در استان سمنان به 70 درصد رسیده است و امیدواریم به‌روزی برسیم که تمامی مردم در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی با بیان اینکه به‌منظور رفع موانع تولید از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد تصریح کرد: شعار این‌جانب در ابتدای دوران مسئولیت استانداری سمنان، عبارت است از ما برای نوکری و خادمی مردم و زائران علی ابن موسی‌الرضا آمده‌ایم» و بی‌تردید تحقق این شعار به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست و لذا همه باید در جهت رفع موانع و مشکلات، مساعدت و همکاری کنند.

استاندار سمنان افزود: دغدغه‌های مردم و بازاریان در بحث بافت قدیمی و به‌ویژه پیاده راه شهر سمنان بسیار مهم است و به‌زودی جلسه‌ای با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران برگزار و تصمیم‌ جامع و مناسبی اتخاذ خواهد شد.

هاشمی گفت: اعضای هیئت‌رئیسه اتاق اصناف استان با تشکیل جلسات کارشناسی و تمهید مقدمات نسبت به تشدید بازرسی‌ها در حوزه اصناف اهتمام کرده و دل‌نگرانی مردم از گرانی و عدم نظارت بر برخی واحدهای صنفی را کاهش دهند.‌

اجرای طرح آبخیز تا جالیز برای افزایش آبدهی و پایداری قنوات توسط وزارت جهاد کشاورزیدرد همیشگی کم آبی در گیسور/ کمبود بودجه مشکل مشترک جنوب خراسان رضویروستانشینان بانه‌ای در 48 ساعت فقط یک ساعت آب آشامیدنی دارند

وی اضافه کرد: اکنون زمان‌ پشت میز نشستن و مدیریت در پشت اتاق‌های دربسته نیست و به‌زودی به‌منظور دیدار با مردم و بازدید از واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی به شهرستان دامغان سفر خواهم کرد.

انتهای پیام/363/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید