استاندار سیستان و بلوچستان: نظام هیچ تفکیک و خط‌کشی بین قومیت‌ها و مذاهب ندارد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز نهم دی‌ماه روز بصیرت، اظهار داشت: در آستانه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی هستیم؛ ایشان یک نکته مهم دارند اینکه جمهوری اسلامی ایران حرم است و اگر این حرم بماند سایر حرم‌ها می‌ماند و اگر خدای نکرده این حرم آسیب ببیند حرم دیگری نمی‌ماند؛ از این رو همه باید تلاش کنیم در حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران سهیم باشیم تا این نظام مقتدر و با صلابت در جهان اسلام حضور داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: هر پیشرفت، توسعه و آبادانی در کشور و نظام باید با ارزش‌های دینی، انقلابی، مکتب اسلامی و معنویت آمیخته باشد.

وی با اشاره به اینکه شورای اداری بالاترین حوزه مدیریتی و دانشی استان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: یک بحثی که در اینجا مطرح می‌شود این است که پیشرفت و توسعه هر کشوری یکی از عواملش منابع بوده که مهمترین آن منابع انسانی است.

مصوبات سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان با جدیت پیگیری شودسیستان و بلوچستان بالاترین نرخ بیکاری را در ایران دارداستاندار سیستان و بلوچستان: خذف تشریفات گمرکی بازارچه‌های مرزی را پیگیریم

مدرس خیابانی اضافه کرد: امروز باید حواسمان باشد که بزرگی و توسعه سیستان و بلوچستان به اندازه قد توسعه مدیران خودش است؛ از این رو باید تلاش کنیم که با انتخاب و حفظ مدیران توانمند و متخصص به افق‌های بلند مدت در منطقه دست یابیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اگر بخواهیم سیستان و بلوچستان را بسازیم مسیرش از طریق اعتبارات و بودجه دولتی نیست؛ این اعتبارات فقط مرهم و اهرمی برای جبران کاستی‌هاست. امروز بزرگترین موضوع استان ایجاد اشتغال است از این رو همگان برای رفع این مهم باید به اندازه خود تلاش کنند.

وی گفت: ایجاد اشتغال پایدار در استان میسر نمی‌شود مگر با جذب سرمایه‌گذاری و تولید، بنابراین از همگان می‌خواهیم تلاش کنند تا برآیند همه فعالیت‌ها به ایجاد اشتغال ختم شود.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت رسانه کمک می‌کند که بیشتر موفق باشیم، تصریح کرد: هوشیاری، وحدت و انسجام در سیستان و بلوچستان دارای اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در انتخاب مدیران استان تلاش شده توانمندترین و شایسته‌ترین کسانی که متعهد به آرمان‌های نظام و انقلاب در تمام حوزه‌ها هستند انتخاب شوند، افزود: 70 درصد معاونان فرمانداران و بخشداران و 54 درصد فرمانداران استان اهل سنت هستند؛ مفهوم این است که این نظام هیچ تفکیک و خط‌کشی بین قومیت‌ها و مذاهب ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند اشتغال پایدار در سیستان و بلوچستان ایجاد کند حوزه مسکن است و همه باید در این راستا تلاش کنیم، ادامه داد: مصرف کالاهای تولید داخل یک اصل بوده اگر کسی از دستگاه‌ها، واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی کالایی که در استان تولید می‌شود را از جای دیگری وارد کند در حق مردم استان خیانت کرده است.

انتهای پیام/392/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید