استاندار قزوین: حفظ سرمایه اجتماعی اولویت مدیران باشد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور که آخرین روزهای مسئولیت خود را می‌گذارند، در مراسم اختتامیه بیست‌ و سومین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان قزوین که با حضور اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز در سالن اجتماعات شهیدمسعود امامی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به کارنامه 2 ساله خود در مدیریت ارشد استان قزوین اظهار داشت: در این مدت تلاش کردم تا بدون نگاه به سلایق و گرایش‌های حزبی و سیاسی افراد از همه نخبگان و نیروهای انسانی در قالب یک سرمایه اجتماعی بهره بگیرم.

وی با بیان اینکه حفظ نظام از حفظ پست و مقام ما بیشتر اهمیت دارد، اضافه کرد: از همین رو کوشیدم در 2 سال گذشته برای انسجام اجتماعی استان قزوین گام بردارم و اعتقاد دارد هیچ‌گاه به ایجاد اختلاف و تفرقه در جامعه دامن نزدم.

جمالی‌پور تحریم‌های ظالمانه و پاندمی کرونا را 2 بحران اصلی مدیریت خود در 2 سال گذشته دانست و ادامه داد: با این حال با هم‌افزایی و همدلی ایجادشده بین مردم و مسئولان از این بحران‌ها گذشتیم و امروز هم قزوین در قیاس با سایر استان‌ها وضعیت مناسبی در حوزه توسعه دارد.

سرمایه اصلی نظام مردم هستند

استاندار قزوین سیاست‌زدگی را مهمترین مانع در خدمت‌رسانی به مردم توصیف کرد و گفت: باید همیشه مواظب باشیم تا گرایش‌های سیاسی و حزبی مانع خدمت‌رسانی ما به مردم نشود؛ چرا که سرمایه اصلی نظام مردم هستند و هر مدیری برای موفقیت باید سرمایه اجتماعی را اولویت اصلی خود بداند و با نگاه سیاسی استان را مدیریت نکند.
جمالی‌پور با اشاره به جو سیاسی حاکم بر استان قزوین افزود: با وجود فضای سیاست‌زده تلاش کردم تا هیچ‌وقت از مسیر اخلاق خارج نشوم و رویکرد اصلی من این بود که برای خلق ثروت‌های جدید برای مردم حرکت کنم.

وی ادامه داد: استان قزوین در بدو ورود بنده روزهای پرتنشی داشت و به همین خاطر تلاش کردم که به اختلاف‌های سیاسی، دعواهای قبیله و تحصن‌های کارگری که مردم را آزار می‌داد، سروسامان دهم. امروز هم خوشحال هستیم که استان قزوین فضای آرامی دارد و این استان بر پایه بررسی وزارت کشور امن‌ترین استان کشور شناخته شده است.

نرخ رشد بهره‌وری سرمایه در استان قزوین منفی است
شرایط سرمایه‌گذاری در استان قزوین متناسب با اقتصاد مقاومتی نیستاستاندار قزوین: اعتماد مردم به مسئولان بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی است

استان قزوین به 75 مدرسه جدید نیاز دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین هم در این آیین اختتامیه تجلیل و تقدیر از خیران مدرسه‌ساز را یک تعهد مهم برای نهاد متبوعش دانست و گفت: جشنواره خیران مدرسه‌ساز به خاطر وضعیت کرونایی امسال به صورت مجازی برگزار شد و هدف اصلی برگزاری این جشنواره هم توسعه فرهنگ مشارکت عمومی در ساخت و تجهیز مدارس است.

علی‌عسگر جوانبخت در ادامه از وجود 360 خیر مدرسه‌ساز در استان قزوین خبر داد و اضافه کرد: امروز مجمع خیران مدرسه‌ساز استان قزوین ساخت و نوسازی 30 درصد مدارس استان قزوین را به عهده دارد و واقعاً اگر خیران به این حوزه ورود نمی‌کردند، بسیاری از طرح‌های ما به مشکل برمی‌خورد و کارهای ما گره می‌خورد.

وی ادامه داد: در سال 1400 خیران مدرسه‌ساز تزریق 40 میلیارد تومان به حوزه مدرسه‌سازی و مرمت مدارس در استان قزوین را متعهد شده‌اند که تا امروز به بیش از 50 درصد تعهدات خود عمل کرده‌اند که این موضوع جای شکر دارد.

جوانبخت همچنین به نیاز استان قزوین در حوزه ساخت مدارس اشاره کرد و گفت: امروز نواحی منفصل شهری مانند شهرک مهرگان با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو هستند و امروز برای تکمیل فضاهای آموزشی استان به حداقل 75 مدرسه جدید نیاز داریم که ساخت و تکمیل آنها بدون کمک و مشارکت خیران مدرسه‌ساز امکان‌پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید