استاندار همدان: نقش دانشگاه ها در رشد و تعالی جامعه انکارناپذیر استبه گزارش ایرنا، ˈعلیرضا قاسمی فرزادˈ روز پنجشنبه در نشست اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه های ایران همدان با نایب رییس مجلس افزود: در تبیین و نظریه پردازی این دیدگاه بسیار موثر است.

وی نقش اساتید دانشگاه را در تحقق رویکرد دولت به دلیل تناسب با متن و دل جامعه به ویژه جوانان دانست و گفت: به ارمغان آورده است.

استاندار همدان تصریح کرد: دشمن با تلاش و استفاده از روش ها و روش های مختلف نمی تواند به هدف شوم خود در برابر ایران اسلامی دست یابد و به همین دلیل قصد دارد در جنگ نرم وفاق، همدلی و اتحاد جامعه را هدف قرار دهد. .

قاسمی فرزاد گفت: در این میان رسالت مهم و وظیفه خطیر جامعه به ویژه دانشگاهیان پیگیری و تحقق کامل تبیین جهاد مورد تایید رهبران فرزانه انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی باید در ذهن و اندیشه جوانان پالایش شود که مملو از اثرات مخرب و سمی است، گفت: قرار دادن هجمه ها، فضای مجازی و فعالیت های دشمن بر این بستر.

نماینده عالی دولت در استان همدان با تاکید بر تولید محتوای مناسب در فضای مجازی برای جلوگیری از تحریف ذهنی جوانان و جامعه گفت: برای وفاق و همدلی و همچنین حفظ وحدت باید به فضای مجازی و مسائل فرهنگی توجه ویژه شود. و در این مورد دانشگاه ها بهترین مکان برای ایجاد آثار محتوایی متناسب با فرهنگ، اعتقادات و ارزش های دینی شماست.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: دشمن با ایجاد شبهه در اذهان نوجوانان و تبلیغات مسموم سعی در تخریب پایه های ایمان در ذهن و اندیشه جوانان و نسل دوم و سوم جامعه دارد.

استاندار همدان گفت: یکی از اقدامات دشمن این است که در ذهن و باور مردم نسبت به انقلاب اسلامی و وضعیت کنونی کشور نسبت به گذشته شبهه ایجاد کند به طوری که به عنوان مثال ایران در شرایط عالی در گذشته و انقلاب باعث ایجاد مشکلاتی شده است.

وی افزود: از این رو اقشار مختلف به ویژه فرهیختگان، نخبگان و دانشگاهیان باید با جهاد در جهت شفاف سازی اهداف و جاه طلبی های گام دوم انقلاب برای استقرار شالوده نظام اسلامی اقدام جدی کنند.

به گزارش ایرنا، «سید محمد حسینی» نایب رئیس مجلس صبح امروز وارد نهاوند شد و با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در مراسم یادواره شهدای روحانی شهرستان نهاوند حضور یافت و پس از آن با همراهی استاندار همدان عازم مرکز استان شد.

دیدگاهتان را بنویسید