استاندار یزد: دستگاه ها برای فرهنگ سازی در مقابله با اعتیاد اعتبارات کارکنان را تعلیق نکنندبه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری یزد، مهران فاطمی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به آسیب های اجتماعی اعتیاد به مواد مخدر و آثار سوء آن بر خانواده و جامعه، افزود: نقطه شروع پیشگیری و درمان اعتیاد به مواد مخدر تغییر است.» نوع نگاه و نگرش جامعه نسبت به معتادان و ارتقای بینش علمی و کارشناسی این مقوله. سازماندهی اقدامات و برنامه های آموزشی در بخش های مختلف.

وی با اشاره به سردرگمی خانواده ها در برخورد با معتادان متجاهر خاطرنشان کرد: لازم است صدا و سیما برنامه هایی را برای ارائه توصیه های علمی در زمینه اعتیاد و نحوه درمان معتادان تعیین کند.

فاطمی با اشاره به لزوم توجه ویژه به برنامه های آموزشی در مدارس؛ وی با توجه به گستردگی و اهمیت این حوزه تصریح کرد: یکی از سیاست های استان در خصوص آموزش مواد مخدر و آثار سوء آن باید بر اعتبارات آموزشی در حوزه آموزش متمرکز شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: سند عملیاتی آموزشی استان در زمینه مواد مخدر و مسائل مربوطه باید در یک ماه آینده تهیه و قسمت شهرستانی آن تهیه شود و ورود هر دستگاه برای گسترش جدی حوزه آموزش دیده شود.

وی در جای دیگری از لزوم توسعه اداره درمان اعتیاد بیمارستان روانپزشکی تفت خبر داد و گفت: با توجه به عدم تخصیص بند بودجه به این بخش، باید از ظرفیت خیرین در استان برای تکمیل این پروژه استفاده شود. .

استاندار یزد به گزارش ارائه شده از سوی فرماندار خاتم از وضعیت شهرستان در حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: اعتبارات آموزشی و فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دفتر اجتماعی دولت و مرتبط نمایندگی های استانی آنها باید به ویژه شهرهای کمتر برخوردار باشند.

وی افزود: تقویت زیرساخت های مرتبط با مواد مخدر و ارائه آموزش های لازم در شهرستان خاتم باید در دستور کار قرار گیرد.

فاطمی تاکید کرد: در سال 1401 نمایشگاهی برای آشنایی خانواده ها و دانش آموزان با مواد مخدر و عوارض آن در استان برگزار شود.

وی خطاب به شهرداران گفت: جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ها به صورت مستمر با حضور کمیته های مربوطه برگزار و گزارش فعالیت در جلسه شورای استان ارائه شود.

فاطمی بر تعیین تکلیف تملک املاک تا پایان بهار و با توجه ویژه به شهرهای کم برخوردار، استفاده و حمایت از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و حضور شخصی مدیران بدنه شورا در جلسات تاکید کرد.

تاکید استاندار بر ایجاد شرایط لازم برای رشد کودکان زیر نظر بهزیستی

استاندار یزد گفت: وظیفه مسئولان استانی و مربیان بهزیستی ایجاد بستر برای رشد و موفقیت کودکان زیر نظر بهزیستی است و در این راستا تمام توان خود را انجام خواهیم داد.

مهران فاطمی در برنامه ضیافت افطار با فرزندان بهزیستی استان با تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان به ارتباط محدودیت ها و سختی های زندگی با رشد و تکامل انسان ها پرداخت. گفت: و همین محدودیت‌ها باعث شد که در جامعه افراد توانمند، قوی، با اخلاق و تأثیرگذار باشند.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: وظیفه مسئولان استانی و مربیان بهزیستی ایجاد بستر رشد و موفقیت کودکان زیر نظر بهزیستی است و در این راستا تمام توان خود را انجام خواهیم داد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مسائل و مشکلاتی که در حاشیه این برنامه به وجود می آید اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص هزینه خدماتی مانند آب، برق و گاز باید جلساتی با دستگاه های مربوطه تشکیل شود و از حداکثر تخفیف برخوردار شود. . برای مراکز شرکای اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید