استان البرز عامل طرح سرباز فناور ملی شدعلیرضا باباخان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این صندوق به عنوان کارگزار ارزیاب، مالی و اعتباری سرباز ملی فناوری عمل می کند، افزود: طی پنج ماه گذشته 400 پرونده در شرکت های دانش بنیان فعال بوده است. کشور مورد تایید.» از این تعداد چهار نفر از استان البرز هستند.

وی گفت: این افراد پس از گذراندن ارزیابی فنی و امتیازدهی خدمت مقدس سربازی خود را در شرکت های دانش بنیان سپری می کنند.

وی در خصوص نحوه نظارت و ارزیابی خارج از کشور گفت: در زمان حضور افراد در شرکت های دانش بنیان، نظارت فنی و انتظامی معاونت علمی و ستاد کل نیروهای مسلح به صورت دوره ای انجام می شود.

باباخان ادامه داد: بررسی گزارش عملکرد فنی و نظارتی کارشناسان نظامی بر عهده قضات متخصص و ارزیاب شرکت های دانش بنیان و نظارت و ارزیابی این طرح است و به صورت دوره ای از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده است.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری البرز درباره روند اعزام افراد نیز توضیح داد: این فرآیند از چهار ماه قبل از اعزام افراد آغاز می شود و افراد پس از اعلام درخواست بررسی و انتخاب می شوند.

وی همچنین گفت: پیشنهادات و طرح های راه اندازی شده توسط سرباز فن بر اساس ضوابط رتبه بندی و ارزیابی می شود و در پایان انتخاب و تایید نهایی صورت می گیرد.

باباخان تاکید کرد: این طرح بر اساس تفاهم نامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد کل استفاده از وظایف افسری (فرماندهی نظامی) در شرکت های دانش بنیان در حال اجراست.

وی ادامه داد: در پی معرفی شرکت ها و موسسات دانش بنیان به ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولان این طرح به عنوان نیروی تمام وقت در شرکت دانش بنیان به پایان خدمت خواهند رساند و با برنامه خود عمل خواهند کرد. محافظت، کارت نهایی دریافت خدمات.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز در پایان با اشاره به اینکه مشمولان خدمت سربازی در این طرح باید در راستای تحقیق و توسعه محصول دانش بنیان تلاش کنند، افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران. به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می شود و معاونت علمی این افراد را برای تکمیل خدمت سربازی به شرکت های دانش بنیان معرفی می کند.

صندوق پژوهش و فناوری البرز سال گذشته با 27 سهامدار حقوقی راه اندازی شد که از این تعداد 1 درصد دولتی و 99 درصد غیردولتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید