استان فارس با اهدای 228 کلیه بیماران کلیوی را احیا کرد


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مدیرعامل انجمن خیریه بیماران کلیوی فارس گفت: یکی از راه های درمان بیماران دیالیزی پیوند پیوند است و با این جراحی کیفیت زندگی آنها بهتر می شود، هرچند که هنوز باید اقدام کنند. مصرف دارو تا آخر عمر، دیالیز و این بیماری آنها را متوقف می کند.

عید الحمید کشاورز افزود: اگر بتوانیم در بحث اهدای عضو فرهنگ سازی کنیم و آن فرهنگ را به رفتار تبدیل کنیم، مشکلات بسیاری از بیماران در حین پیوند برطرف می شود.

مدیرکل انجمن خیریه حمایت از کلیه پرشین ادامه داد: مردم می توانند در هر شغل و در هر سمتی به عنوان سفیران اهدایی با انجمن حمایت از کلیه همکاری کنند تا اهدای عضو فرهنگ سازی شود.

کشاورز با بیان اینکه فردی با مغز مرده می تواند جان 8 نفر را نجات دهد، گفت: برای فرهنگ سازی در این زمینه نیازمند کمک، همکاری و همراهی همه اقشار جامعه هستیم.

وی درباره نیاز فوری بیماران دیالیزی به پیوند کلیه گفت: در حال حاضر 2228 بیمار دیالیزی در استان وجود دارد که بسیاری از آنها در انتظار پیوند کلیه هستند.

کشاورز گفت: این مسخره از بسیاری از استان ها در رضایت از اهدای عضو جلوتر است، با اهدای عضو باید حضور داشته باشد، رضایت والدین برای اهدای عضو.

انتهای پیام/جاین را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید