استان قم آماده پذیرایی از مسافران نوروزی 1401 است


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم، علیرضا ارجمندی در اولین جلسه اشیاء نوروزی و نیمه کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان که با حضور معاون اداره کل با بیان اینکه پس از دو سال محدودیت در ارتباط با ناوریز، مسافران زیادی داریم، گفت: ستاد منطقه ای اعم از شهرداری و حمل و نقل آماده ارائه خدمات به زائران است. اداره کل میراث فرهنگی با هماهنگی سایر نهادهای ذیربط نقش تسهیل در ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی را ایفا می کند.

وی با اشاره به مشکل کمبود اسکان برای جشن های نوروزی گفت: باید از همه فرصت ها اعم از پارک، سالن های ورزشی، امامزاده ها برای ارائه خدمات اسکان در جشن های نوروزی استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوما در ادامه به اهمیت تابلوهای گردشگری اشاره کرد و گفت: نشانه های آثار و مسیر جاذبه های گردشگری نیاز بدیهی مسافر و زائر است که نمی توان از آن غافل شد.

ارجمندی در ادامه روش‌های ارتباطی نوین در صنعت گردشگری را مورد تاکید قرار داد و گفت: ابزارهای ارتباطی نوین برای پاسخگویی بهتر و سریع‌تر به نیاز گردشگران، برای جلب رضایت بیشتر، با ابزارهای فناوری و دیجیتال سعی در نمایش و ارائه اشیا و همچنین به راحتی می توان به اطراف رفت.”

وی در ادامه راه اندازی بازارچه های موقت صنایع دستی با تمرکز بر بازار قدیم نوروز 1401 به عنوان گامی مهم در معرفی صنایع دستی و درآمدزایی در این حوزه، گفت: راه اندازی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با بیان اینکه بسیاری از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری حتی برای مردم قم ناشناخته است، بر اهمیت معرفی ظرفیت های گردشگری در استان تاکید کرد.

معاون گردشگری استاندار در این جلسه با بیان اینکه قم شاهراه 17 استان کشور است، پیش بینی کرد با توجه به در پیش بودن نیمه شعبان و نوروز مسافران زیادی به استان قم بروند.

مهدی نصر اصفهانی گفت: ستاد نوروزی استان با 10 کمیته و دو دبیرخانه مجهز به ارائه خدمات گردشگری به تمامی مسافران نوروزی است.

وی با اشاره به وجود 13 هزار و 464 تخت برای اسکان نوروزی گفت: بازدید و نظارت مستمر در ایام نوروز برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران به شدت پیگیری می شود و سامانه 9609 دولتی آماده دریافت شکایات مردمی است.

در این جلسه مقرر شد رؤسا و زیرمجموعه های کمیته های عید نوروز و نیمه شعبان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شناسایی و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید