استفاده از ظرفیت مرزهای سیستان و بلوچستان در اولویت است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی در کارگروه ویژه مرز استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان استانی مرزی بوده و طبیعی است که مهمترین موضوع در این منطقه استفاده از فرصت‌های فراوان این مرزها است.

وی افزود: در حوزه مرزها در دو بخش می‌توانیم تسهیل‌گری کنیم یک بخش ظرفیت‌های داخل سیستان و بلوچستان و هماهنگی‌هایی که بخش صنعت، بازارچه و فرمانداری انجام می‌دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: یک بخش دیگر هم که جزو اختیارات ما نبوده ولی اینکه ما ساکت بنشینیم و هیچ‌ کاری نکنیم قابل قبول نیست و باید تلاش کرده و این موضوعات را در هر دستگاه و حوزه خودش برطرف کنیم.

تکمیل زنجیره تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان ضروری استرئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان سیستان و بلوچستان منصوب شدمشکل جذب معلمان در سیستان و بلوچستان باید برطرف شود

وی تصریح کرد: اگر سیستان و بلوچستان رونق پیدا کند کل کشور متنفع می‌شود زیرا بسیاری از کالاهایی که صادر می‌کنیم برای استان‌های دیگر است.

مدرس خیابانی با بیان اینکه توسعه منتج به امنیت خواهد شد اظهار داشت: هر مرزی در دنیا که تبادل تجاری می‌کند موضوع امنیت آن بسیار دارای اهمیت است و اگر امنیت نباشد هیچ کار توسعه‌ای نمی‌توانیم بکنیم.

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: بازارچه مرزی "پسابندر" با کمک تجار و منطقه آزاد در مرحله افتتاح رسیده و تنها بخش بیرونی آن مانده است.

مبین علی میر با بیان اینکه در مرز پیشین بازارچه رسمی فعال است و خرده فروشی آن نیز باید فعال شود افزود: در حوزه سیستان هیچ کدام از بازارچه‌هایمان موافقت کشور مقابل را ندارد ولی طبق توافقات با طرف افغانستان تقریباً این کشور پای کار آمده است.

انتهای پیام/392/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید