استولتنبرگ رویکرد دوگانه ناتو در قبال روسیه/ مهار و گفتگو را اعلام کردبه گزارش ایرنا، استولتنبرگ در نشست خبری پس از نشست فوق العاده وزرای خارجه ناتو گفت: این نشست بر تقویت نیروی نظامی روسیه در اطراف اوکراین و پیامدهای آن برای امنیت اروپا متمرکز بود.

وی افزود: اقدامات روسیه به طور جدی نظم امنیتی در اروپا را تضعیف می کند. ناتو همچنان متعهد به رویکرد دوگانه قوی برای بازدارندگی و حفاظت و همچنین گفتگوی معنادار با روسیه است.

استولتنبرگ از آمادگی روسیه برای نشستن بر سر میز مذاکره استقبال کرد. متحدان ناتو هفته آینده در شورای ناتو-روسیه با روسیه دیدار خواهند کرد. آمریکا و روسیه روز دوشنبه در ژنو دیدار خواهند کرد.

دبیرکل ناتو گفت: “تعامل هفته آینده فرصتی برای روسیه است تا نشان دهد که در گفتگو و دیپلماسی جدی است. ما همیشه آماده گوش دادن به نگرانی های مسکو هستیم و ناتو سخت کار می کند تا یک مسیر سیاسی رو به جلو پیدا کند.” گفت. نزدیک.

استولتنبرگ گفت ناتو با حسن نیت با روسیه صحبت خواهد کرد و برای احتمال شکست دیپلماسی آماده خواهد شد، زیرا وزرای خارجه ناتو تاکید کردند که هرگونه تجاوز بیشتر به اوکراین عواقب قابل توجهی خواهد داشت.

دبیرکل ناتو در پاسخ به سوالی درباره وضعیت قزاقستان نیز گفت که نگران این بحران است و از نزدیک اوضاع را زیر نظر دارد.

او گفت: “ما می خواهیم خشونت را متوقف کنیم و به حق اعتراض مسالمت آمیز احترام بگذاریم.”

دیدگاهتان را بنویسید