اسلامی: مرکز «رسا» آماده شتاب‌دهی تحقیقات و عملیاتی‌سازی پژوهش‌های هسته‌ای است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد مرکز فناوری و نوآوری رسا آماده شتاب‌دهی تحقیقات و عملیاتی‌سازی پژوهش‌های هسته‌ای است.

اسلامی در خصوص مرکز رسا گفت: مرکز فناوری و نوآوری رسا به عنوان یکی از مراکز تازه تاسیس در سازمان انرژی اتمی ایران و اولین مرکز نوآوری تخصصی در زیست بوم نوآوری صنعت هسته‌ای با هدف تسهیل تجاری سازی دستاوردهای دانشمندان در حوزه هسته‌ای آغاز به کار نموده است.

وی افزود: این مرکز با برنامه ریزی انجام شده و همچنین اهداف ترسیم شده در صدد شتاب‌دهی تحقیقات و عملیاتی‌سازی پژوهش های دانشجویان و متخصصان علوم و فناوری هسته ای می‌باشد. در این مسیر توجه به کاربرد پرتوها در صنایع غذایی و کشاورزی، تولید رادیودارو، پرتودرمانی و توسعه نیروگاه‌ها در اولویت پژوهشی و تبدیل ایده به محصول این مرکز قرار دارند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: به یاری خداوند در این مرکز همکاری موثری با بخش خصوصی خواهیم داشت و فضایی علمی/پژوهشی را برای فارغ‌التحصیلان علوم و فناوری هسته‌ای فراهم می‌نماییم تا این عزیزان و سرمایه‌های کشور بتوانند با سازمان انرژی اتمی و پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.

وی اضافه کرد: امیدوارم که این مرکز با همکاری جامعه دانشگاهی، نخبگان، پژوهشگران و همچنین اکوسیستم نوآوری کشور گامی موثر در جهت تجاری سازی طرح های علمی پژوهشگران و بهره مندی جامعه از کاربردهای انرژی صلح آمیز هسته‌ای بردارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی: چشمه نور ایران را به قطب فناوری نوین در جهان تبدیل می‌کندآیت‌الله رئیسی در بوشهر: مأموریت سازمان انرژی اتمی برای تولید 10000 مگاوات برق و آب‌شیرین‌کن/ از بهره‌برداری انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نخواهیم آمدرئیس سازمان انرژی اتمی: راهبرد توسعه، تعالی و تحول‌گرایی را در دستورکار داریم

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید