اشباع شهرک‌های صنعتی استان اردبیل مانع گسترش واحدهای سرمایه‌گذاران است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حسین پیرموذن در نشست با مسئولان استان اردبیل در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی اردبیل، اظهار داشت: حجم سرمایه‌گذاری استان با پیگیری‌ نمایندگان محترم استان به ویژه دکتر نیکزاد و استانداردر یک سال گذشته چندین برابر افزایش یافته است ولی باید زیر ساخت استان توسعه یابد تا با ایجاد مشوق و جذابیت‌های لازم، بتوان زمینه حضور سرمایه‌گذاران خارجی را مهیا کرد.

وی افزود: مشوق‌های لازم برای افزایش سرمایه گذاری باید اجرا شود تا به دنبال آن این روند ادامه داشته باشد، از مشکلات اصلی در این مسیر نبود زمین در شهرک صنعتی برای واگذاری میباشد، همچنین تسهیل در خدمات مانند انشعابات گاز، برق، آب و جاده بوده که از ضروریات است.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل تاکید کرد: شهرک‌های صنعتی موجود در حال حاضر اشباع شده‌اند و ما انتظار داریم که با رایزنی‌های انجام شده امکان جدیدی در این راستا ایجاد شود تا سرمایه گذاران ما بتوانند واحدهای خود را گسترش دهند.

پیرموذن خاطرنشان کرد: چند اقدام مهم با تلاش نمایندگان مجلس خاص آقای نیکزاد در مجلس اتفاق افتاده است که باید از بابت آن‌ها تشکر کرد، از جمله برداشتن امضاهای طلایی، حذف تغییر کاربری برای کارهای صنایع تبدیلی و کشاورزی و آزادسازی واردات خودرو که به ایجاد رونق تولید، رقابت و کیفیت تولید داخلی کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: طرح آمایش صنعتی استان که یکی از راه‌های توسعه و رونق تولید استان است، با دستور استاندار محترم در شورای گفتگو تصویب و توسط اتاق بازرگانی و خانه صنعت ومعدن استان با همکاری دانشگاهیان تنظیم شد که انتظار داریم با پیگیری‌های آقای نیکزاد، این طرح در استان اردبیل که مبنای راه توسعه صنعتی است کلید بخورد.

پرداخت سود قطعی به سپرده های سرمایه گذاری سال 99 در بانک سینا استاندار خراسان جنوبی: باید با اتخاذ روش‌هایی مناسب مردم را برای ورود به عرصه سرمایه گذاری ترغیب کنیم مصوبه مجلس برای تشکیل سازمان سرمایه گذاری و تجارت کشاورزی

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل همچنین درخصوص برگزاری این نشست گفت: با توجه به درخواست زیاد همکاران، صنعتگران و اعضای اتاق بازرگانی برای حضور در این جلسه، سعی بر این شد مدیران و نمایندگان تشکل‌های مختلف در این جلسه حضور یابند تا مشکلات عمده هر حوزه با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشته شود.

در این جلسه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن مشکلات فعالان اقتصادی استان، از مسئولین استانی و کشوری بصورت آنلاین مشکلات مطرح شده را پیگیری کرد و مقرر شد اتاق بازرگانی موارد را پیگیری کرده و گزارش هفتگی به ایشان تقدیم شود.

نیکزاد همچنین با تاکید بر همکاری کامل سیستم بانکی با تولید‌کنندگان و صنعت‌گران اظهار کرد: مشکلات را از مدیران ملی پیگیری می‌کنم و این جلسات را در سطح ملی نیز در بخش‌های مختلف برای حل مشکلات تولیدکنندگان استان تشکیل خواهیم داد.

وی با اشاره به لزوم حمایت تمامی مدیران و دولت از بخش خصوصی بیان کرد: صورت‌جلسه این نشست تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

انتهای‌پیام/131/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید