اصلاح طلبان می خواهند از شرایط ایجاد شده توسط اغتشاشگران سوء استفاده کنند


حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره اغتشاشات اخیر گفت: مسلما این پروژه ای است که دشمنان در بیگانگان دارند. اجرا شده و برخی از عناصر آنها از اعتراضات مردمی سوء استفاده کرده اند تا بتوانند در داخل کشور بی ثباتی و ناامنی ایجاد کنند، البته این پروژه قبلاً از سوی عربستان سعودی و برخی از کشورهای نیابتی آمریکا در منطقه مطرح شده بود. به عنوان یک تهدید برای ایران، اما اجرای آن تاکنون به تعویق افتاده است.

* نقشه دشمن برای تبدیل تظاهرات به شورش و آشوب به رعب و وحشت

وی افزود: به نظر می رسد روندی را اندیشیده اند که از اعتراض به شورش، از شورش به خرابکاری، از وندالیسم به ترور و در نهایت به جنگ داخلی بروند. آنها در برخی از این مراحل موفق شدند.

ترقی خاطرنشان کرد: اکنون در مرحله ترور هستیم و همین موضوع شهدای حرم حضرت شاهچراغ (ع) و کشتارهای بی رویه در خیابان ها علیه برخی از نیروهای حزب اللهی نیز به همین نقشه اشاره دارد.

عضو شورای مرکزی موتلفه با اشاره به اهمیت اقناع افکار عمومی خاطرنشان کرد: متاسفانه ما از نظر رسانه ای در مقابل دشمن ضعیف هستیم، مهم و گسترده هستیم و از مهندسی افکار عمومی جامعه حمایت می کنیم و اکنون اینها لایه های خاصی هستند. ” مطالب مورد نظر را به صورت یک طرفه در فضای مجازی منتشر می کنند.

وی افزود: سومین موردی که به نظر می رسد مشکل ساز است، پیش بینی این نوع حوادث است. نهادهای ذیصلاح ما برای جلوگیری از این حوادث چه اقداماتی انجام داده اند؟ مثلا چه فرمولی داده شد که دانشگاه به این موضوع رسیدگی کند؟ این اتفاقات نشان می‌دهد که باید در این بعد پیش‌بینی قوی‌تری می‌کردیم و برای جلوگیری از این گونه آسیب‌ها حداقل باید توصیه‌های آگاهانه و دفاعی لازم را ارائه می‌کردیم.

ترقی ادامه داد: اقداماتی در حال انجام است که به نظر می رسد به دلیل عدم توجه به مدیریت دفاع ملی در گذشته باشد. در دولت قبل، رئیس دفاع ملی در جلسات حضور نداشت، بنابراین طبیعتاً ارتباطی بین دفاع و دفاع در این حوزه وجود ندارد. این یکی از اقداماتی است که در گذشته انجام شده و اکنون نتایج آن مشهود است.

* اصلاح طلبان می خواهند از شرایط ایجاد شده توسط اغتشاشگران سوء استفاده کنند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به پیشنهاداتی که برای حل این مشکل ارائه می شود، تصریح کرد: برخی بحث گفت وگوی ملی را مطرح می کنند. برای انجام گفت‌وگوی ملی باید در نظر داشت که چه کسی نماینده این جامعه است تا بتوانیم با او گفت‌وگو کنیم.

وی گفت: اگر اصلاح طلبان ادعا می کنند که نماینده این افراد هستند و باید با آنها صحبت کنیم، به صراحت اعلام کنند که نماینده اغتشاشگران هستند. این سؤال که آنها از طرف خودشان در جامعه ادعای خود را مطرح می کنند، فریب افکار عمومی است. یعنی می خواهند از شرایط ایجاد شده توسط اغتشاشگران در جامعه سوء استفاده کنند و سوار بر موجی که برخاسته مطالبات خود را به عنوان مطالبات تظاهرکنندگان مطرح کنند.

ترقی اضافه کرد: ایجاد رفراندوم، اصلاح قانون اساسی یا گفت و گو از جمله مواردی است که این افراد قبلا مطرح کرده بودند اما اکنون می خواهند بر این موج سوار شوند که به نظر می رسد با سوء استفاده از شرایط به وجود آمده است. مگر اینکه صراحتاً اعلام کنند که اغتشاشگران نمایندگی خود را در گفتگو، مذاکره و پیگیری ادعاهای خود به ما داده اند. اگر چنین مشکلی واقعی باشد، طبیعتاً آشوبگران باید در مورد آن بشنوند. یعنی اگر اصلاح طلبان بگویند این پخش ها را قطع کنید، اغتشاشگران به حرفشان گوش می دهند؟ آیا این اتفاق می افتد؟

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: به نظر می رسد برای رفع این مشکلات ابتدا باید ارتباط خود را با اغتشاشگران باکسان که به آنها خط می دهند و فرمانده آنها هستند، قطع کنیم. با قطع ارتباط بین سرباز و فرمانده، سرباز دیگر نمی داند باید چه کار کند، بنابراین این ارتباط باید قطع شود.

* باید مردم فریب خورده را قانع کرد

وی بیان کرد: نکته بعدی شناسایی و دستگیری سران اغتشاش است و نکته آخر این است که مردم فریب خورده را متقاعد کنیم که این کار زمان بری است که نیاز به زمان بیشتری دارد. این افراد باید بدانند که اقداماتی که انجام داده اند به ضرر کشور و خودشان بوده و هیچ منفعتی ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه خاطرنشان کرد: با پیشرفت در مشکلات کشور و کسب موفقیت های جدید، این نوع توطئه ها علیه نظام قطعا اصلاح خواهد شد و باید برای این مشکلات در آینده برنامه ریزی کرد. دفاع و خنثی کردن آنها.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید