اصلاح طلبان می خواهند از شرایط ایجاد شده توسط اغتشاشگران سوء استفاده کنند


حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره ناآرامی های اخیر گفت: مسلماً این پروژه ای است که توسط دشمنان خارج از کشور آغاز شده و برخی از عوامل آن سوء استفاده کرده اند. اعتراضات مردمی برای ایجاد بی ثباتی و ناامنی در کشور. البته این طرح قبلاً از سوی عربستان سعودی و برخی از کشورهای نیابتی آمریکا در منطقه به عنوان تهدیدی برای ایران مطرح شده بود، اما اجرای آن تا کنون به تعویق افتاده است.

* پروژه دشمن برای تبدیل اعتراضات به شورش و آشوب به وحشت

وی افزود: به نظر می رسد آنها روندی را ایجاد کرده اند که از اعتراض به شورش، از شورش به خرابکاری، از خرابکاری به ترور و در نهایت جنگ داخلی می رود. شما در برخی از این مراحل موفق بوده اید.

ترقی تاکید کرد: اکنون در مرحله ترور هستیم و همین موضوع شهدای حرم حضرت شاهچراغ (ع) و ترورهای کوری که در خیابان ها علیه برخی از نیروهای حزب اللهی صورت می گیرد نشان از همین نقشه دارد.

عضو شورای مرکزی موتلفه با اشاره به اهمیت اقناع افکار عمومی تاکید کرد: متاسفانه از نظر رسانه ای در برخورد با دشمن ضعیف هستیم. دشمن با قدرت بسیار و فراگیر وارد میدان شده است و مهندسی افکار عمومی جامعه را به دست گرفته اند و حالا لایه های خاصی است.» مطالب مورد نظر خود را به صورت یک طرفه در فضای مجازی منتشر می کنند.

وی افزود: به نظر می رسد مشکل سوم پیش بینی این نوع حوادث است. نهادهای ذیصلاح ما برای جلوگیری از این حوادث چه اقداماتی انجام داده اند؟ مثلاً چه فرمولی داده شد که دانشگاه به این مشکل رسیدگی کند؟ این اتفاقات نشان می‌دهد که باید پیش‌بینی‌های قوی‌تری در این بعد انجام می‌دادیم و برای جلوگیری از این گونه آسیب‌ها حداقل باید آگاهی و توصیه‌های دفاعی لازم را ارائه می‌کردیم.

ترقی ادامه داد: اقداماتی در حال انجام است که به نظر می رسد به دلیل عدم توجه کافی به مدیریت دفاع ملی در گذشته باشد. در دولت قبل مسئول دفاع ملی در جلسات حضور نداشت، بنابراین طبیعتاً ارتباطی بین دفاع و دفاع در این حوزه وجود ندارد. این یکی از اقداماتی است که در گذشته انجام شده و اکنون نتایج آن مشخص است.

* اصلاح طلبان می خواهند از شرایط ایجاد شده توسط اغتشاشگران سوء استفاده کنند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به پیشنهاداتی برای حل این مشکل، تصریح کرد: برخی بحث گفت وگوی ملی را مطرح می کنند. برای گفت‌وگوی ملی باید در نظر گرفت که چه کسانی این جامعه را نمایندگی می‌کنند تا بتوانیم با آنها گفت‌وگو کنیم.

وی گفت: اگر اصلاح طلبان ادعا می کنند که نماینده این افراد هستند و باید با آنها گفت و گو کرد باید به صراحت اعلام کنند که نماینده اغتشاشگران هستند. این واقعیت که آنها از طرف خود در جامعه ادعای خود را مطرح می کنند، توهم افکار عمومی است. یعنی می خواهند از شرایط ایجاد شده توسط اغتشاشگران در جامعه سوء استفاده کرده و سوار بر موج حاصله خواسته های خود را به عنوان مطالبات تظاهرکنندگان مطرح کنند.

ترقی افزود: ایجاد رفراندوم، تغییر قانون اساسی یا گفت و گو از جمله مواردی است که این افراد قبلا مطرح کرده بودند اما اکنون می خواهند بر این موجی سوار شوند که به نظر می رسد با بهره برداری از شرایط ایجاد شده است. مگر اینکه مشخصاً اعلام کنند که آشوبگران نمایندگی خود را در گفتگو، مذاکره و پیگیری مطالباتشان به ما داده اند. البته اگر چنین مشکلی صحت داشته باشد، اغتشاشگران باید در مورد آنها بشنوند. یعنی وقتی اصلاح طلبان می گویند دست از این مشکلات بردارید، اغتشاشگران به حرفشان گوش می دهند؟ آیا این اتفاق می افتد

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: برای رفع این مشکلات ابتدا باید ارتباط آشوبگران باکسان که به آنها خط می دهند و فرمانده آنها هستند قطع شود. با قطع ارتباط بین سرباز و فرمانده، سرباز دیگر نمی داند باید چه کار کند، بنابراین باید این ارتباط قطع شود.

* باید افرادی را که فریب خورده اند متقاعد کرد

وی گفت: نکته بعدی شناسایی و دستگیری سرکردگان اغتشاشگران است و نکته آخر این است که مردم فریب خورده را متقاعد کنیم که این موضوع زمان بر است و نیاز به زمان بیشتری دارد. این افراد باید بدانند که اقداماتی که انجام می دهند به کشور و خودشان آسیب می زند و هیچ سودی ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه خاطرنشان کرد: اگر در مسائل کشور پیشرفت کنیم و دستاوردهای جدیدی داشته باشیم قطعاً این نوع توطئه ها علیه نظام دوباره شکل خواهد گرفت و باید در مفاهیم دفاعی آینده برای این مسائل برنامه ریزی شود. و خنثی سازی آنها

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید