اصلی‌ترین رسالت بسیج دانشجویی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سید محمود صفری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه، بسیج دانشجویی تشکلی دانشجویی است که در دوم آذر ماه 67 با فرمان امام (ره) تشکیل شد، اظهار داشت: نوجوانان و جوانان در جنگ تحمیلی نقش به سزایی در پیروزی ایران اسلامی داشتند‌.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی جوان مؤمن، انقلابی رمز حفظ و بقای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: محور فعالیت تشکل‌های دانشجویی به ویژه بسیج دانشجویی، تربیت نیروی انسانی با انگیزه، مومن و معتقد است.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی عنوان کرد:اصلی‌ترین رسالت بسیج دانشجویی تربیت نیرویی در طراز انقلاب اسلامی است، بنابراین دانشگاهی در طراز جمهوری اسلامی ایران است که دانشجویان آن تخصص و تعهد داشته باشند، ضروری است.

وی عنوان کرد: تعهد و تخصص جوانان و دانشجویان دو بازوی موفقیت در رسیدن به قله‌های موفقیت است بنابراین با این رویه ملت ایران طعم شیرین انقلاب را خواهند چشید.

صفری عنوان کرد: بین افراد خوب و افراد متخصص و متعد فاصله بسیاری است بنابراین یک فرد خوب بدون تخصص نمی‌تواند مدیر خوبی باشد.

وی با بیان اینکه، اگر دانشگاه تنها محل علم آموزی و آموزش باشد در واقع این دانشگاه، سکولار است، گفت: رسالت اصلی بسیج دانشجویی تربیت نیروی انسانی در طراز انقلاب است که هم دارای تعهد کاری و دارای تخصص باشد.

صفری بیان کرد: مهترین آفتی که می‌تواند بسیج دانشجویی را تهدید کند، محافظه کاری است.

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولان در کنار روحیه جهادی، محافظه کاری می‌کنند و در این رابطه رهبری می‌فرمایند، محافظه کاری قتلگاه انقلاب است.
وی عنوان کرد: بزرگترین کار بسیج دانشجویی در استان طی دو سال اخیر کشیدن خط بطلان به دور محافظه‌کاری است بنابراین برای پاسداری از انقلاب باید مدیران غیرمحافظه‌کاری با روحیه جهادی و انقلابی تربیت شود.

صفری گفت: اگر امروز خطری متوجه کشور شود بی‌تردید بسیج دانشجویی در خط مقدم حضور خواهند یافت.

وی تصریح کرد: بسیج دانشجویی دو رسالت دارد یکی ناظر به دانشگاه، فضای اساتید و دانشجویان و دیگری ناظر بر فضای جامعه بوده که تلاش دانشجویان در فضای بیرون از دانشگاه این است که جامعه دانشجویی و نخبگان نقش‌آفرین باشند.

انتهای پیام/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید