اطلاعیه بورس اوراق بهادار فردا دوشنبه 25 بهمن – تابناک


بر اساس گزارش ها صرافی درخشان، Børsen امروز یکشنبه 15 فوریه 1400 با رنگ قرمز به کار خود پایان داد. شاخص‌ها امروز همگی نزولی بودند و شاخص کل با افت 0.63 درصدی به سطح یک میلیون و 276 هزار و 24 واحد رسید و شاخص کل همگن با افت منفی 0.44 درصدی به سطح 324 هزار و 866 واحد رسید.

ارزش معاملات امروز 28.421 میلیارد ریال ثبت شد و پول واقعی دوباره از بازار خارج شد.

بازار سهام فردا چگونه خواهد بود؟

علی عباسیان این کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: به دلیل ارزش سهام چه از نظر فنی و چه از نظر بنیادی، خریداران کمی فعال تر شده اند، اما از سوی دیگر ترس ناشی از عواملی مانند دستکاری شاخص، دستکاری قیمت سهام وجود دارد. تصمیمات یک شبه و عدم نظارت صحیح مانع رشد قیمت می شود و به همین دلیل عدم تمایل سهامداران کاملاً مشخص است.

وی افزود: شاخص کل حمایتی یک میلیون و 300 هزار واحدی که پشتوانه بسیار مهمی بود به راحتی شکسته شد و اکنون نزدیک به این حوزه آسیب دیده است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: خریداران به دلیل ارزش سهام اقدام به خرید سهام می کنند اما فروشندگان از عقب نشینی به این حوزه و کاهش بیشتر هراس دارند. با توجه به معاملات امروز و تحرکات بازار، در غیاب اخبار مشخص، انتظار می رود فردا اوایل دوشنبه شاهد بازار منفی باشیم، زیرا شاخص کل در بحرانی ترین نقطه فنی خود قرار دارد. یک کشش نسبتاً قوی به سمت بالا یا پایین می تواند بازار را روشن کند و همین روند را ادامه دهد.

عباسیان در پایان گفت: از منظر بنیادی با توجه به اخبار مختلف از جمله تهدید روسیه به حمله به اوکراین، قیمت کالاها افزایش یافته است و طبیعتا این افزایش قیمت می تواند منجر به رشد برخی از سهام در بورس ایران شود. از جمله پالایشگاه ها.” اما متاسفانه بورس ایران به خبرهای خوب پاسخ نمی دهد و باز هم تاکید می کنم که ترس دلیل اصلی این امر است.

دیدگاهتان را بنویسید