اظهارات دبیرکل فدراسیون تنیس درباره اجاره ورزشگاه تیم ملی


باشگاه خبرنگاران جوان – امسال تیم تنیس مردان ایران متشکل از تنیسورهای جوان موفق شد به مرحله نیمه نهایی مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس بحرین گروه 4 صعود کند. با تغییر ساختار جام دیویس، گروه های اول و دوم جهان و گروه های سوم و چهارم قاره محسوب می شوند. در این شرایط تیم ملی باید کاملا برای مرحله گروهی دوم آماده شود اما نبود زمین تنیس اختصاصی مشکل بزرگی برای تیم ملی است. اخیراً فدراسیون مدیریت مجموعه‌های تنیس انقلاب، آزادی، شیرودی و استقلال را برعهده گرفت، اما شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی این مجموعه‌های تنیس را به بخش خصوصی اجاره داد و به تیم ملی تنیس اجازه داد تا تمرینات خود را میزبانی کند. دچار مشکل شدن.

اجاره زمین تنیس نباید بین فدراسیون و بخش خصوصی یکسان باشد.

فرزین ضیاء آذری دبیر کل فدراسیون تنیس در خصوص انتقال یکی از زمین های تنیس ورزشگاه انقلاب به آزادی گفت: هدف او این است که فدراسیون تنیس در این زمین پیروز شود و اگر بتوانیم در این زمین کسب درآمد کنیم، همین کار را می کنیم. میزان اجاره این بخش‌ها برای فدراسیون و بخش خصوصی نمی‌تواند با اولویت ما تداوم تمرین تیم ملی باشد و شرکت‌های توسعه و نگهداری اماکن ورزشی باید این را در نظر بگیرند.

به دنبال اجاره در مجتمع تنیس انقلاب

وی در مورد واگذاری مجموعه تنیس به فدراسیون به صورت قرضی گفت: وی با بیان اینکه مجموعه تنیس آزادی، استقلال، شهید شیرودی و انقلاب در اختیار فدراسیون تنیس بود، گفت: اکنون با امضای دو مجموعه تنیس استقلال و آزادی امضا شده است. تنیس شهید شیرودی نیز به اداره ورزش و جوانان استان تهران واگذار شده است. این در حالی است که قرارداد مجموعه تنیس انقلاب با بخش خصوصی رو به اتمام است و در حال مذاکره برای اجاره مجموعه تنیس هستیم.

برای ساخت زمین تنیس به 7000 متر مربع زمین نیاز دارید.

وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که در صورت واگذاری زمین برای ایجاد یک مجموعه تنیس، فدراسیون چقدر می تواند انجام دهد، گفت: وزارت ورزش و جوانان در تلاش است تا پایه و اساس فدراسیون ورزش را برای ساخت یک مکان ورزشی بگذارد. در مجموعه ورزشی آزادی.” اما برای ساخت زمین تنیس 900 متر زمین لازم است و مجموعه تنیس حداقل به 7 زمین نیاز دارد اما 7000 متر زمین لازم است. اگر تیم ملی تنیس در اختیار فدراسیون تنیس قرار می گرفت قطعا فدراسیون جهانی به نفع ما می شد اما تا زمانی که چنین ساختاری وجود نداشته باشد فدراسیون جهانی اجازه میزبانی و میزبانی بسیاری از مسابقات را به ما نمی دهد. مجموعه تنیس انقلاب به چهار منطقه تقسیم شده است و صحبت از واگذاری یک رشته به فدراسیون و دیگری به بخش خصوصی است. اگر این اتفاق بیفتد برای ما مشکل بزرگی خواهد بود و تصمیم بسیار پرخطری است.

فدراسیون تنیس 5 میلیارد و 800 میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد.

دبیر کل فدراسیون تنیس در خصوص بدهی مالیاتی فدراسیون گفت: معمولا بدهی مالیاتی متعلق به فدراسیون تنیس نیست و برای معافیت مالیاتی باید اظهارنامه مالیاتی را تکمیل می کردید اما در تاریخ 6 چندین سال است که این اظهارنامه به اداره مالیات ارسال نشده است.» و مالیات گرفتیم. فدراسیون تنیس حدود 5.08 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد که تاکنون 500 میلیون آن پرداخت شده و قسط دوم نیز دیروز پرداخت شد. ما درخواست لغو پرداخت جریمه را به اداره مالیات ارائه کرده ایم و باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا با این درخواست موافقت می کنند یا خیر.


ادامه مطلب


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید