اعتبارات برخی پروژه‌ها در خوزستان با مشکل مواجه شده است

– اخبار استانها –

سید کریم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با اشاره به مشکلات موجود در شهر اهواز به طبقه بندی مطالبات مردمی پرداخت و اظهار داشت: نخستین مطالبه مردم خوزستان به ویژه جوانان موضوع اشتغال است، آمار بالای بیکاری و نیاز به فرصت شغلی از اولویت‌های مهم استان به شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اهمیت وجود آب برای استان افزود: اولویت نخست در مسئله خدمت رسانی به بحث آبرسانی تعلق می‌گیرد در این راستا تأمین آب شرب، کشاورزی و حق آبه زیست محیطی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به دنبال آن مشکلات حوزه فاضلاب نیز نیازمند نگاه ملی و توجهی خاص است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه اخیرا به دلیل کمبود اعتبارات بحث آب‌رسانی و شبکه فاضلاب با مشکلاتی مواجه هستند و احتمال تعطیلی بسیاری از پروژه‌ها وجود دارد.

معاون وزیر نیرو: ‌دولت منابع مالی جدیدی را برای اجرای پروژه‌های آبرسانی خوزستان تصویب کردخوزستان بیشترین زیان را از سیاست‌های غلط مدیریت آب ‌دیده است / دولت سیزدهم تدابیر نادرست ‌‌را اصلاح کند‌نماینده ولی‌فقیه در خوزستان: اجازه نمی‌دهیم مدیران نجومی‌بگیر ‌بر سرکار باشند/ دوران تجمل‌گرایی ‌تمام شد‌

حسینی دلیل عدم توسعه خوزستان را کمبود اعتبارات و گستردگی شهرها دانست و گفت: کمبود اعتبارات دولتی و درآمدی شهرداری‌ها، مشکلات کارگری و انباشت مشکلات شهرداری خدمت رسانی در حوزه شهری را دچار مشکل کرده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه راه‌های بین شهری استان نیاز به توسعه و نگهداری دارد، تصریح کرد: افزون بر مسائل مرتبط با راه‌های شهری، متاسفانه بسیاری از روستاهها هنوز با مشکل راه‌های مواصلاتی مواجه هستند که نیازمند توجه هر چه بیشتر است.

به گزارش تسنیم یکی از مطالبات اصلی مردم و مطالبه گران شهری در کلانشهر اهواز اولویت بندی مسائل و مشکلات مردم در خوزستان است چرا که در صورت اولویت بندی مردم پس از مدتی احساس می‌کنند بخشی از مشکلاتشان کاسته شده است و مدیران استانی صرفا به حرف و وعده بسنده نمی‌کنند.

انتهای پیام/331/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید