اعتبار 85میلیارد تومانی برای سد "دیرعلی" سلماس مورد نیاز است

– اخبار استانها –

یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به سفر اخیر معاون وزیر جهاد کشاورزی به سلماس اظهار داشت: در این سفر دو پروژه مهم، یعنی واحد 50 هزار رأسی دام سبک قرار است احداث شود و این روزها شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم شد.

وی تصریح کرد: با احداث این پروژه برای 200 تا 600 نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود و از سوی دیگر مشکل توسعه پروژه سه هزار رأسی گاو هلندی با اداره منابع طبیعی از حیث واگذاری زمین حل شد و به پنج هزار رأس افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حل اختلاف زمین‌های منطقه قره‌قشلاق و سلطان‌احمد با منابع طبیعی گفت: این اداره مدعی بود که براساس نقشه‌های سال 1346 زمین‌ها جزو منابع ملی است اما با بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی و با مدارکی که روستاییان ارائه دادند مشخص شد که روستاییان سابقه کشت 50 ساله در آن زمین‌ها دارند و زمین‌ها متعلق به آنها است.

وی با اشاره به جذب اعتبار پنج میلیارد تومان برای حوضه آبریز سد دیرعلی بیان کرد: در این راستا نیز اعتبار آن جذب شده، البته برای خود سد مبلغ 85 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال موفق به جذب 16 میلیارد تومان آن شده‌ایم و هم اکنون دیواره سد در حال ساخته شدن است.

استاندار بوشهر: پروژه انتقال آب از سد چم‌شیر به دشت دیلم احیا می‌شود 65 درصد حجم مخازن سدهای کشور خالی است نماینده دشتستان در مجلس: دشت بوشکان دشتستان نیاز به احداث سد مخزنی دارد

رضازاده افزود: اما پیش از ساخت سد، یک حوضه آبریز وجود دارد که اگر ساخته نشود سد را در بلندمدت تخریب می‌کند که اعتبار آن نیز واگذار شده و آغاز به کار خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به آسفالت سه جاده روستایی شهرستان سلماس اظهار داشت: هم اکنون هفت کیلومتر از 10 و نیم کیلومتر از جاده‌های روستایی سلماس آسفالت شده و بقیه آن در سال آینده جذب اعتبار می‌شوند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: گردنه آبگرم محور سلماس ارومیه و نرسیده به گردنه قوشچی نیز با اعتبارات ملی پنج میلیارد تومانی تکمیل و جاده و محور بازگشایی شده است.

انتهای پیام/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید