اعطای پلاک قرمز به 280 خانه در پایتخت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای مدیران و معاونان اجتماعی و فرهنگی مناطق ۲۲ گانه ژن ها محمدامین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران حضور داشتند.

احمدی صدر تاکید کرد که سخنان مقام معظم رهبری که مردم خانواده وی گفت: باید به گونه ای با بحث آسیب های اجتماعی مواجه شویم که گویی آسیب دیدگان از اعضای خانواده ما هستند.

وی به راه اندازی کمپ آسیب های اجتماعی در تهران اشاره کرد و افزود: الگوی قرارگاه یک طرح نظامی نیست، بلکه یک طرح هم افزایی و شفاهی است و در این الگو با هم افزایی همه دستگاه ها به حل معضلات آسیب های اجتماعی کمک می کند. “

دبیر قرارگاه اجتماعی تهران گفت: این قرارگاه به ریاست شهردار تهران در مسیر درستی گام برداشته و اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد.

احمدی صدر با اشاره به اینکه همه دستگاه های متولی کاهش آسیب هر هفته در نشستی در اردوگاه اجتماعی به آسیب شناسی طرح ها و برنامه ها رسیدگی می کنند، تصریح کرد: در 14 جلسه برگزار شده و 168 مصوبه این جلسات تصویب شد. یکی از اقدامات اساسی، مصوباتی است که به گفته بسیاری از نهادهای دولتی سال ها در سازمان ها مسکوت مانده است.

دبیر پایگاه اجتماعی در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: با هم افزایی تمامی دستگاه های متولی کاهش آسیب، موفق به تعیین تکلیف 280 خانه پلاک قرمز که در شهر تهران محل وقوع جرم محسوب می شود، شدیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه سازمان های مردم نهاد و تشکل ها می توانند در این کار به کمپ کمک کنند، افزود: تهران بیش از 10 هزار هیئت مذهبی دارد که هر کدام اگر بخواهد فقط درمان را انجام دهد و بیش از 10 هزار نفر را به خانواده یک معتاد برگرداند، معتادان معتاد می شوند. سازماندهی شده است.

احمدی صدر وجود بیش از 3000 مسجد در تهران را امری مهم دانست و گفت: باید به مرحله ای برسیم که کنترل و رفع آسیب در شهرک ها توسط مردم انجام و نهادینه شود. از این طریق می توان از آسیب های وارده به تهران کاسته شد».

وی تاکید کرد: بدون حضور و مشارکت گروه های مردمی و محلی کنترل آسیب ها امکان پذیر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید