اعلام آمادگی سفرای روسیه، بلاروس و اوکراین برای توسعه مناسبات تجاری با هرمزگان

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مهدی دوستی پس از نشست با سفرای چند کشور خارجی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی را محور اصلی گفت وگوهای امروز با سفرای کشورهای روسیه، بلاروس و اوکراین بود.

وی افزود: تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از مسیر دریایی به روسیه یکی از موضوعات مهم مورد بحث در دیدار با سفیر این کشور بود که قرار شد این موضوع از سوی طرف روسی نیز پیگیری و منجر به راه‌حل شود.

وی با اشاره به درخواست از کشور روسیه برای اجرای کشاورزی قراردادی، افزود: در این نشست گفت و گوهای اولیه انجام شد و به سفیر روسیه این اطمینان داده شد که ما به عنوان بخش دولتی تضمین های مورد نیاز را ارائه خواهیم کرد که سرمایه گذاران روسی با اطمینان خاطر بیشتری بتوانند وارد این عرصه شوند و محصول نهایی تولیدی نیاز واقعی بازار روسیه را تأمین کند.

استاندار هرمزگان، تسهیل فرآیند صدور مجوزها در زون‌های مختلف، آمادگی برای راه اندازی صنایع تبدیلی، ورود به سرمایه گذاری در زمینه تولید آبزیان، برقراری ارتباط‌های تجاری بدون واسطه، خواهرخواندگی بندرعباس و آستراخان و همچنین بهره گیری از ظرفیت‌های فناروانه حوزه کشتی سازی و صنعت فولاد را دیگر محورهای گفت و گو با سفیر روسیه در ایران عنوان کرد.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به دیدار خود با سفید اوکراین، خاطرنشان کرد: اوکراین یکی از کشورهایی است که در دریای سیاه حضور دارد و در این دیدار اعلام آمادگی کردند که این کشور به عنوان هاب توزیع و پخش کالاهای ایرانی فعالیت کند.

دوستی، افزود: اوکراینی‌ها تقاضاهایی در زمینه محصولات نفتی از جمله قیر و همچنین انواع گریدهای پتروشیمی نیز داشتند.

استاندار هرمزگان گفت: در خصوص استفاده از اقدامات فناوارانه در زمینه بهره وری و صرفه جویی در آب که چالش کنونی کشور به شمار می رود و استفاده از تکنولوژی‌های هیدروپونیک و ایروپونیک نیز پیشنهاداتی ارائه شد.

وی با بیان اینکه سفرای سه کشور برای سفر به هرمزگان و آشنایی با ظرفیت‌های استان اعلام آمادگی کردند، افزود: در دیدار امروز مقرر شد، دفاتر مشترک در اودیسا و بندرعباس افتتاح و جلسات وبیناری بین بازرگانان دو کشور برای هفته‌های آینده تدارک دیده شود.

صادرات یک میلیون 900 هزار تن کالا از بنادر شرق هرمزگان/ صادرات کالاهای نفتی 162 درصد رشد یافتآمادگی هرمزگان برای مدیریت خشکسالی‌ها؛ باغ‌های اطراف سد میناب حفظ می‌شودفعال شدن آتشفشان در استان هرمزگان تکذیب شد

انتهای پیام/864/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید