افزایش تولید کارخانه تسلیحات ایالات متحده برای صادرات بیشتر به اوکراینجیمز تیسلت، مدیرعامل لاکهید مارتین اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تولید سامانه های موشکی ضد تانک Javelin خود را حتی بدون نیاز به سفارش در پنتاگون افزایش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، تایسلت در مورد افزایش تولید این سیستم ها به شورای آتلانتیک گفت: “ما قبل از نیاز به جلو حرکت می کنیم. قصد داریم روی این سیستم ها سرمایه گذاری کنیم.” Javelin جان انسان ها را نجات می دهد و اوکراینی ها پیروز این جنگ خواهند بود.

مدیر عامل لاکهید مارتین گفت که این شرکت در حال بررسی حمایت از تامین کنندگان قطعات این سیستم های ضد تانک برای گسترش سریع تولید و رفع کمبودهای زنجیره تامین است.

هفته آینده، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از یک مرکز تولید تسلیحات لاکهید مارتین در آلاباما بازدید خواهد کرد. سامانه های ضد تانک جاولین در این مرکز تولید می شود. با شروع درگیری در اوکراین، دولت بایدن از این سلاح برای مقابله با روسیه در اوکراین استفاده کرد.

پنتاگون در بیانیه ای در 22 آوریل گفت که دولت بایدن تاکنون 3.4 میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است. تا به امروز بیش از 5500 سامانه ضد تانک به اوکراین ارسال شده است.

لاکهید مارتین یک شرکت آمریکایی در زمینه امنیت اطلاعات، تجهیزات نظامی و هوافضا است که در سال 1995 از ادغام لاکهید و مارتین مریتا شکل گرفت. این شرکت بزرگترین پیمانکار صنعت تسلیحات در جهان است و در سال مالی 2009، 74 درصد از درآمد شرکت از فروش تجهیزات نظامی حاصل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید