افزایش حملات و جنایات شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری «هاآرتص» امروز یکشنبه در گزارشی از افزایش حملات و جنایات شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست علیه فلسطینیان در کرانه باختری خبر داد.
این روزنامه در گزارش خود با استناد به آمارهای وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی آورده است که سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیلی اخیرا در جلسه‌ای غیرعلنی به مسئولان امنیتی و سیاسی این رژیم نسبت به تشدید جنایات شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان طی سال‌های اخیر به ویژه از سال 2019 به بعد به رغم محدودیت‌های اعمال شده در شهرک‌های صهیونیستی به سبب شیوع کرونا هشدار دادند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، طبق آمارهای اعلام شده از سوی وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، در سال 2019 نزدیک به 319 حمله شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان به ثبت رسیده، سال 2020 نیز 507 مورد حمله و در نیمه نخست سال جاری هم 416 مورد حمله و تجاوز شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان ثبت شده است.
هاآرتص به نقل از یک مسئول امنیتی آورده است که اسرائیل طی سال‌های گذشته شاهد چند دوره رقابت انتخاباتی بوده و کاملا مشخص است که کسی تمایلی به مقابله با گروهک‌های تندرو یهودی ندارد و آن‌ها نیز این حقیقت را به خوبی درک کرده‌اند و حوادث و تحولات محله الشیخ جراح و عملیات "نگهبان دیوارها" (یا همان جنگ 11 روزه در غزه) نیز این گروهک‌ها و سازمان‌های تندرو یهودی را به ارتکاب جنایات بیشتر علیه فلسطینیان تشویق کرد.
مرکز اصلی گروهک‌های تندرو یهودی استان الخلیل و به ویژه مناطق جنوبی آن است. شهرک‌نشینان اشغالگر در این مناطق مانع از رفتن فلسطینیان به زمین‌های کشاورزی خود می‌شوند و آن‌ها و خانه‌هایشان را مورد حمله قرار می‌دهند. شهرک‌نشینان یهودی تنها در سال جاری 200 مرتبه روستاهای الخلیل را مورد حمله قرار دادند. شهرک‌نشینان حملات گسترده‌ای را هم علیه روستاهای رام الله و نابلس صورت دادند.

رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل: ترور سلیمانی اوج همکاری ما با آمریکا بود

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید