افزایش شهرستان‌های با وضعیت زرد چهارمحال و بختیاری/ بیش از نیم میلیون دز واکسن کرونا تزریق شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان، مجموع بیماران مبتلای به ویروس کووید19 تا ظهر امروز به 5 میلیون و 519 هزار و 728 نفر رسیده است که از این تعداد، 4 میلیون و 920 هزار و 978 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 280 بیمار مبتلای به کرونا، مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به 119هزار و 72 نفر رسیده است، قابل ذکر است که هم‌اکنون تعداد 6 هزار و 411 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 601 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 103 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 103 نفر در روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 342 مورد رسیده است که از این تعداد 284 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستری مثبت جدید 28 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 170 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 8 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 549 نفر مورد رسانده است.

همچنین هم‌اکنون 45 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icuهای مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، 216 هزار و 743 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 77 هزار و 72 مورد رسیده است.

طبق آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور، 3 شهرستان کوهرنگ، سامان و خانمیرزا از استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و سایر شهرستان‌ها یعنی 7 شهرستان دیگر وضعیت نارنجی دارند.

بیش از نیم میلیون دز واکسن کرونا تزریق شد

سید راشد جزایری، رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری از افزایش تعداد مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد و گفت: هم‌اکنون 150 مرکز بهداشتی و درمانی در استان وجود دارد که قبلا این تعداد 102 مرکز بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون استان از 12 پایگاه به 20 پایگاه افزایش یافته است، بیان کرد: در صورتی می‌توان ویروس کووید19 را در استان کنترل کرد و میزان مبتلایان و مرگ و میر به حداقل برسد که میزان واکسیناسیون در استان به 70 درصد پوشش برسد.

240بیمار مبتلا به کرونا همچنان در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند70درصد جامعه هدف در استان فارس علیه کرونا واکسینه شدندواکسینه شدن 63 درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد همچنین از ورود 630 هزار دز واکسن کرونا به استان خبر داد و اعلام کرد: تاکنون 530 هزار دز واکسن به مردم استان تزریق شده است و همچنین پوشش نوبت اول واکسیناسیون استان 52 درصد و نوبت دوم به 22 درصد رسیده است.

انتهای پیام/7540/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید