افزایش قیمت اینترنت خارج از چارچوب قانون مشمول جریمه استبه گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سازمان تنظیم مقررات در واکنش به اخباری مبنی بر گرانی اینترنت از سوی برخی اپراتورها که در فضای مجازی منتشر شده است، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بالاترین مرجع تصمیم گیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، در سال 96 سقف و کف قیمت ها تعیین می شود تا اپراتورهای بخش خصوصی بتوانند قیمت اینترنت را تعیین کنند. خدمات و پکیج ها در محدوده سقف و کف. پرونده اخیر افزایش قیمت اینترنت ثابت در برخی اپراتورها در حال بررسی است، بنابراین در صورتی که خارج از چارچوب قانونی (مصوبات سال 95 و 96) باشد، اصلاحات صریح و مجازات قانونی متخلفان اعمال خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: از آنجایی که ارائه تمهیدات لازم برای خدمات باکیفیت و پایدار توسط اپراتورها از وظایف اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، باید توجه کاربران را به این نکته جلب کنیم که مطابق آیین نامه مصوب». در سال‌های گذشته، اپراتورها مجاز بودند بسته‌های خدماتی را در محدوده مشخصی تعریف کنند که گاهی به دلیل شرایط رقابتی، قیمت‌های بسیار پایین‌تری داشتند. . ادامه این روند قطعا دسترسی مردم عزیزمان به خدمات با کیفیت و پایدار را با مشکل مواجه خواهد کرد.

این نهاد نظارتی در پایان این اطلاعیه تاکید کرد: در عین حال اپراتورهای ارتباطی لازم است شرایط اقشار مختلف جامعه را رعایت کنند و حتی بتوانند بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طرق دیگر و با هماهنگی این امر تامین کنند. بدن . . ، بر اساس حداقل افزایش قیمت، چارچوب مصوبات را در نظر بگیرید و باید صرف توسعه شبکه شود.

دیدگاهتان را بنویسید