افزایش 100 درصدی قیمت گل رز در آستانه روز مادر / هر شاخه گل رز 50 هزار تومان شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، گل یکی از هدایایی است که می خوانید.

عبدالرضا حیدری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: اکنون هفته ای داریم که مانند روز مادر گل خرید و فروش می شود و از ابتدای این هفته قیمت گل رز که معمولا استقبال بیشتری از آن می شود. افزایش یافته است. 100 درصد.”

رئیس اتحادیه گلفروشان چهارمحال و بختیاری افزود: بازار گل به ویژه گل رز به دست دلالان افتاده است و عمده افزایش قیمت به این دلیل است که اگر مردم یا همکاران این گل را تحریم کنند و کمتر خریداری کنند. قطعا وضعیت بهتر خواهد شد.»

وی ادامه داد: چندی پیش پیشنهاد تحریم گل رز را به همکاران خود دادیم که متأسفانه پاسخی ندادند و این گل بدون مجوز وارد بازار شد که در آستانه روز مادر باعث افزایش قیمت شد.

فروش گل رز به قیمت 50000 تومان در بازار

حیدری تصریح کرد: گل رز ممتاز چند روز پیش با بهترین کیفیت با قیمت 20 تا 25 هزار تومان خریداری شد اما همین گل امروز با قیمت 40 هزار تومان خریداری شد و 35 تا 40 درصد سود کرد. این را باید قدر دانست 56 هزار تومان اما از آنجایی که 50 هزار تومان بیشتر نمی فروشد حالا گل رز با قیمت 50 هزار تومان در بازار به دست خریدار می رسد.

رئیس اتحادیه گلفروشان با اشاره به اینکه همچنان احتمال افزایش قیمت وجود دارد، خاطرنشان کرد: قیمت گل بستگی به تقاضای مردم دارد و در صورت افزایش تقاضا در بازار تهران، قیمت نیز افزایش می یابد و این تغییر قیمت کل را تحت تاثیر قرار می دهد. بازار.

وی گفت: سود گل های شاخه بریده بیشتر از گل های ریشه دار یا گلدانی است.

رئیس اتحادیه گل‌فروشان افزود: گل رز به خوبی خرج می‌شود و حتی می‌توان از آن به‌عنوان شاخه جداگانه استفاده کرد، به همین دلیل به گل‌های مجلل و مجلل معروف هستند و در برخی موارد اوج این گل بالاتر از سایرین است. گل ها.”

20 درصد نیاز فروشگاه را با گلخانه های استان تامین کنید.

وی گفت: تنها 10 تا 20 درصد نیاز فروشگاهش از طریق گلخانه های استان تامین می شود. وی بیان کرد: به طور معمول قیمت گلخانه در تمام نقاط کشور یکسان است، اما از آنجایی که استان های اطراف استان گلخانه ها را به صورت عمده و با قیمت های بالاتر خریداری می کنند، بنابراین در موارد خاص گلخانه های استانی جوابگوی تولیدکنندگان داخلی نیست. تمایل به فروش محصولات خود به این افراد را دارید، بنابراین باید نیازهای خود را از گلخانه های استان های اطراف وارد کنید که این امر بر قیمت گل نیز تأثیر می گذارد.

حیدری افزود: در حال حاضر میخک 50 هزار تومان، زنبق 90 هزار تومان (هر شاخه به صورت دسته گل کار می کند) و نرگس 25 هزار تومان به فروش می رسد که جایگزین مناسبی برای گل رز است.

رد پای دلالان در بازار گل

وی در پایان گفت: البته از سال 1378 تاکنون ویروس کرونا ضرر زیادی به گل‌فروشان وارد کرده است به طوری که گله‌های خود را با خودروی ون در بیابان رها می‌کنند و در طول سال در مواردی از این قبیل فروش خوبی ندارند. به عنوان محرم و صفر، رمضان و … و بالاترین درآمد آنهاست. در چنین مواقعی دلالان و دلالان از این امر برای افزایش قیمت گل به نفع خود استفاده می کنند.

با شنیدن این گفتگو می توان تاثیر عوامل مختلفی از جمله دلالان، رویدادهای خاص سال و از همه مهمتر ارتباط ضعیف گلخانه داران استان ها با گل فروشی ها را در افزایش قیمت گل مشاهده کرد که در این میان حرکت خواهیم کرد. به گلخانه داران در پیگیری بعدی.

انتهای پیام/ 68036این را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید