افزایش 15 درصدی ماموریت های نوروزی در اورژانس لاستیکی


به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد زائران و خدمات مسافرتی استان قم، مهدی مصری رئیس دانشکده پزشکی قم با حضور در کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات کشوری در آنجا گفت: گفتگو با خبرنگار: اورژانس کام جنب هلال احمر است و بیماران را جابجا می کند.مراکز مراقبت، احیا و نجات بیماران را بر عهده دارد. این ایالت شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی ماموریت های اضطراری نسبت به سال گذشته بود.

رئیس دانشکده پزشکی گوم گفت: از 24 مارس تاکنون 4272 ماموریت در اورژانس های 115 ایالت انجام شده است و افزود: 3833 نفر مجروح شدند. در این مدت ۷۹۶ فقره تصادف درون شهری، برون شهری و جاده ای رخ داد. همچنین 349 نفر در سطح شهر و 104 نفر در جاده مجروح شدند.

از سوم اسفند تا امروز در استان قم یک هزار و 134 نفر مجروح و 8 نفر جان باختند که بیشتر آنها در صحنه تصادف بودند.

مصری گفت: موتورولا 261 ماموریت در قم دارد که نشان دهنده کارایی خاص خود در حوادث و لزوم تقویت ناوگان موتورولا در قم برای خدمت رسانی بهتر به آنها بوده است.

وی با اشاره به اینکه چهار جلسه کمیته درمان ستاد زائران مرکز برای ارائه خدمات در ایام نوروز برگزار شده است، افزود: مشکلی برای تامین دارو در داروخانه ها وجود نداشت.

رئیس دانشکده پزشکی گوم توضیح داد: از 29 کلینیک دندانپزشکی، 68 کلینیک دولتی و 18 بیمارستان دولتی و خصوصی بازدید کردیم.

وی ادامه داد: در حوزه غذا و دارو از آغاز طرح نوروزی تاکنون 65 تماس تلفنی و مشاوره پزشکی و غذایی با استفاده از 190 سامانه توسط واحد دانشکده پزشکی کوم انجام شده است. علاوه بر این، ما سابقه 110 بازرسی کنترل کیفیت مواد غذایی و دارویی را داریم.

در حوزه سلامت نیز 2403 بازدید و بازرسی از محل های تهیه و توزیع مواد غذایی، مجتمع های کنار جاده ای و غیره انجام شده است. اداره کل معدن و تجارت استان ما را همراهی کرد.

رئیس دانشکده پزشکی رابر گفت: از این تعداد 73 مورد اخطار بهداشتی صادر شده و 8 مرکز نیز تاکنون تعطیل شده است.

انتهای پیام/78033
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید