افزایش 20 درصدی صلح و آشتی با افتتاح 22 واحد حافظ صلح در الموت شرقیبه گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، رضا محمدی اظهار داشت: قوه قضائیه بر اساس وظیفه ذاتی خود موظف است؛ راه حل اختلاف بین افراد که در آموزه های دینی نیز بر آن تاکید شده است. با استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی، ریش سفیدان و معتمدین به صلح و آشتی دست یابد.

وی افزود: یکی از محورهای اصلی سند تحول قضایی و سیاست گذاری کلان قوه قضائیه ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات است و در حوزه قضایی منطقه الموت شرقی تلاش می شود. درگیر دعواها و پرونده‌ها.» از محلی برای حل و فصل دعاوی و اختلافات استفاده کنید و بدون شک تشخیص این امر برکات و ثمری برای اهالی این بخش خواهد داشت و ورودی پرونده را نیز کاهش می دهد.

رئیس حوزه قضایی ناحیه الموت شرق گفت: در همین راستا و در اجرای طرح یگان های حافظ صلح و بر اساس بررسی های انجام شده در خصوص دعاوی و پرونده ها، علاوه بر 4 یگان، قبلا فعال بوده است. 22 یگان صلحبان دیگر در الموت شرقی با بهره برداری از ظرفیت مدیران محلی، طرح مطالبات از 97 روستای این بخش راه اندازی شد و از زمان بهره برداری از این شعب، سرعت صلح و سازش در این بخش از 17 واحد افزایش یافته است. ٪ تا 37٪ در شش ماه گذشته، که نشان دهنده افزایش 20٪ در صلح و آشتی است.

محمدی در خصوص کاهش دعاوی در این بخش نیز اظهار داشت: طی 6 ماهه اول سال گذشته دعاوی در این اداره با تلاش همکاران از 555 پرونده به 284 پرونده افزایش یافته است که در این زمینه شاهد کاهش حدودی هستیم. 50 درصد تلاش ها در این زمینه در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت و تقویت خواهد شد.

این مقام قضایی استان همچنین تصریح کرد: در حال حاضر متوسط ​​زمان رسیدگی به پرونده در این بند 57 روز است که امیدواریم با استفاده از ظرفیت ادارات حافظ صلح حل شود تا بخشی از پرونده های مربوطه کاهش یابد و شاهد کاهش باشیم. تعداد موارد.”

محمدی با بیان اینکه 94 درصد ابلاغ های قضایی در این حوزه به صورت الکترونیکی انجام می شود، اذعان داشت: عدم استقرار دفاتر الکترونیک قضایی یکی از معضلات جدی شرق الموت است و از این رو این موضوع برای مردم و عموم مردم است. مسائل دیوان عدالت ایجاد و راه اندازی خدمات الکترونیکی عدالت یکی از نیازهای جدی این بخش و مطالبه مردم است که امیدواریم تدابیری در این زمینه اندیشیده شود.

رئیس دادگستری منطقه الموت شرقی خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان 4 باجه خدمت رسانی در مساجد روستاهای آتان، استالبر، شترخان و حنیز راه اندازی شد و مسائل و مشکلات مختلف برای مردم این منطقه وجود داشت. و مناطق اطراف روستاها احداث و مورد بررسی قرار گرفت، اقدامات لازم انجام و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید