افزایش 40 درصدی صادرات ایران / رفع مشکلات با رعایت تعهدات ارزیخبرنگار باشگاه خوو تبریز – آقای مظفر علیخانی گفت: شهر تبریز از نظر صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری و همچنین از نظر علمی، ادبی، فرهنگی و هنری یکی از افتخارات کشور است.

رونق تولیدایجاد شغل، تولید و توزیع ثروت، برقراری عدالت اجتماعی، گسترش رفاه عمومی، رنگ سفره مردم و صدور تمدن ملی به سراسر جهان از جمله کارکردهای مختلف صادرات است.

قهرمانان هر کشوری در بازارهای صادراتی حضور دارند، بنابراین تولیدکنندگان و صادرکنندگان در زمینه مدیریت کیفیت و قیمت محصول باید بتوانند با نام های جهانی رقابت کنند که خوشبختانه در دهه های اخیر یکی از افتخارات کشور بوده است.

برخلاف کارکردهای صادراتی که در سال های اخیر به ویژه از ابتدای سال 97 وجود داشته است، تنها ارز را مهمترین کارکرد صادرات می دانیم، بنابراین به حوزه صادرات تعهد ارزی اضافه شده است که با حمایت انتظار داریم. . مجلس و دولت موانع تولیدکنندگان و صادرکنندگان را بردارند.

با توجه به اینکه صادرات در ماه های اخیر بیش از 40 درصد افزایش داشته است، انتظار داریم این رقم در ماه های آینده رشد داشته باشد.

خوشبختانه خبر مذاکرات و به تبع آن به نتیجه رسیدن برجام حاصل رونق تولید و صادرات کشور است، لذا در میدانی لازم است. سرمایه گذاری قدم های بزرگ بردارید

در سال های اخیر به دلیل تحریم ها، فناوری ما از فناوری روز دنیا فاصله گرفته است.

مهم ترین مشکل در به روز رسانی فناوری و ارتباط با اقتصاد جهانی، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

رشد اقتصادی 8 درصد بدون سرمایه گذاری، مدیریت علمی و نگاه به بازارهای جهانی امکان پذیر نخواهد بود.

اگر صادرات با توجه به ظرفیت موجود افزایش یابد، بدون توسعه زیرساخت ها در فرودگاه ها، جاده ها، بنادر، اسکله ها، انبارها و گمرکات کشور امکان پذیر نخواهد بود.

آنچه به ما امکان دسترسی به بازارهای منطقه ای و جهانی را می دهد استفاده از قراردادهای تجارت آزاد و تعرفه ها و قابلیت های ترجیحی مانند ظرفیت اجلاس سران شانگهای، اتحادیه اوراسیا، اکو، ظرفیت سازمان کنفرانس اسلامی و دریای خزر است. .

نهادهای بخش خصوصی مانند اتاق ایران، اتاق اصناف و اتاق تعاون طبق قانون دقیقاً همان سه قوه تعریف شده اند و اگر از این حیث ایجاد اعتماد بین دولت، دولت و بخش خصوصی برای ارائه کارشناسان و دیدگاه های مشاوره ای برای بهبود فضای کسب و کار. و تنظیم و تسهیل فرآیندها. امیدواریم در سال آینده صادرات بیشتری داشته باشیم.

این امکان ندارد صادرات از تولیدکننده صادرکننده و تولیدکننده است زیرا صادرکنندگان واقعی همان مردم سال های اخیر هستند که با وجود چالش های فروش نفت، صادرات و بازگشت ارز به چرخه اقتصادی کشور و ایجاد شبکه های مویرگی در سراسر جهان، دوری از تحریم ها و دولت احصا می شود. با ظرفیت این عزیزان، اقتصاد کشور را مدیریت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید