افزایش 7 هزار واحدی بازار سرمایه / روند صعودی در بورس مشاهده می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل در پایان هفته گذشته با افزایش ۷ هزار واحدی به جایگاه یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۳۱۷ رسید تا نشان دهد همچنان به فکر صعود است. در ادامه به بررسی و تحلیل وضعیت می پردازیم. هفته

پیشنهادات شنبه؛ نفت برنت؛ شاخص بورس سقوط کرد! / ماشین ها دوباره رهبر شدند
در پایان معاملات روز شنبه، اوایل هفته گذشته، شاخص کل با افت یک هزار و 979 واحدی به جایگاه یک میلیون و 408 هزار واحدی رسید.

در معاملات روز شنبه، خودروها به دلیل افزایش عرضه در بورس کالا و افزایش سودآوری در نتایج روزهای مثبت، اساسا مثبت بودند، در حالی که با کاهش قیمت جهانی نفت برنت در منطقه، پالایشگاه‌ها سقوط کردند. 83 دلار برای کاهش اسپرد بشکه و کراک.

ارزش معاملات خرد 3101 میلیارد تومان نسبت به چهارشنبه دو هفته قبل بدون تغییر اما به دلیل افت محسوس نسبت به هفته های گذشته بود، معاملات امروز 335 نماد منفی، 30 نماد خط فروش، 205 نماد مثبت و 48 نماد خط خرید بود.

پیشنهادات یکشنبه؛ خودروها همچنان بیشترین معامله را در بورس داشتند/ بورس زنده نیست که صعود کند
در پایان معاملات روز یکشنبه، شاخص کل با افت 200 واحدی به جایگاه یک میلیون و 406 واحدی رسید و شاخص کل با افزایش 540 واحدی مواجه شد.

نمادهای کگل، شبندر، شتران، پارسان و وامید و فملی بیشترین منفی ترین را برای شاخص کل امروز داشتند و خودروها جزو پرمعامله ترین ها در بازار بودند.

ارزش معاملات خرد نیز 3 هزار و 282 میلیارد تومان، 257 نماد مثبت و 63 نماد خط خرید، 281 نماد منفی و 28 نماد خط فروش بود.

برای رسیدن به نواحی بالا در شاخص کل، ارزش معاملات خرد باید افزایش یابد و به بیش از 4 هزار میلیارد تومان برسد که برای مناطق بالا در شاخص کل تازگی ندارد.

معاملات دوشنبه; 60 درصد بورس منفی شد
روز دوشنبه تقریبا 60 درصد بازار سرمایه در وضعیت منفی قرار داشت. در پایان معاملات روز دوشنبه، شاخص کل با افزایش 2145 واحدی به رقم یک میلیون و 408 هزار واحد رسید.

ارزش معاملات خرد روز دوشنبه با 246 علامت مثبت، 68 نماد خط خرید، 288 نماد منفی و 20 نماد خط فروش، 3 هزار و 596 میلیارد تومان بود.

معاملات سه شنبه; شاخص کل بورس ۵۸۵۵ واحد رشد کرد/ نماد ۶۴ درصدی بورس سبز شد
در پایان معاملات روز سه شنبه، شاخص کل با افزایش پنج هزار و 855 واحدی به جایگاه یک میلیون و 414 هزار واحدی رسید که نمادهای فملی، نوری، شبندر، اخابر، بوعلی و شپنا مثبت ترین مشارکت کنندگان شاخص کل بودند. نمادهای خساپا و خودرو نیز بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند.

ارزش معاملات روز سه شنبه نسبت به روز گذشته کاهشی نداشت و می توان امیدوار بود که این روند با افزایش ارزش معاملات در هفته آینده به جایگاه خوبی برسد و ارزش معاملات خرد روز سه شنبه نزدیک به 200 میلیارد بود. تومان بیش از میانگین در هفته.

خروج نقدینگی (خرید قانونی) 57 میلیارد تومان و خروج نقدینگی از صندوق های درآمد ثابت به 89 میلیارد تومان رسید، نتیجه ورودی و خروجی نقدینگی منفی 91 میلیارد تومان بود که نشان می دهد بازار هنوز همه چیز را شروع نکرده است. رشد گرد

در معاملات روز سه شنبه 323 نماد مثبت و 81 نماد در صف خرید، 206 نماد در وضعیت منفی و 17 نماد در صف فروش قرار گرفتند.

معاملات چهارشنبه; خودروها سقوط کردند، اما شاخص کل بورس افزایش یافت
در پایان معاملات روز چهارشنبه، شاخص کل با وضعیت مثبت به کار خود پایان داد، در پایان معاملات، شاخص 3167 واحد افزایش را تجربه کرد و به رقم یک میلیون و 417 هزار واحد رسید. نمادهای فملی، وبانک، کگل در اختیار داشتند. بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای خساپا، خودرو و خگستر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

ارزش معاملات خرد به 2870 میلیارد تومان رسیده است که جالب نیست و کمتر از روزهای گذشته است، معاملات امروز 244 نماد مثبت و 52 نماد خط خرید، 310 نماد منفی و 26 نماد خط فروش است. اما نکته مثبت معاملات روز چهارشنبه نتیجه مثبت ورود و خروج پول به بازار بود که به مثبت 141 میلیارد تومان رسید.

وضعیت بازار سهام در این هفته چگونه خواهد بود؟
این هفته از ساعت 9 امروز شاخص کل ممکن است روند صعودی را آغاز کند اما نکته مهم ارزش بالای معاملات جزئی است که با قرار گرفتن در محدوده بالای 3 هزار میلیارد تومان و تثبیت آن در منطقه. 4 هزار میلیارد تومان روند بازار سرمایه در هفته هایی که آتی با رشد مواجه خواهد شد.

بازار سرمایه شاهد رشد 7 هزار واحدی/ روند صعودی بورس است

در این هفته از نظر فنی، شاخص باید ابتدا سد مقاومتی یک میلیون و 425 هزار واحدی را بشکند و سپس با مقاومت یک میلیون و 472 هزار واحدی مواجه شود تا اگر شاخص بتواند در این هفته قوی باشد، روند صعودی خوبی را پشت سر بگذارد. باید دید. چگونه با مقاومت 1.470.000 واحدی مقابله کرد و در صورت عدم افزایش ارزش معاملات خرد، انتظار می رود این منطقه با قدرت کم رو به جلو حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید