افسران ارشد انگلیسی شواهد کشتن مردم در افغانستان را پنهان کردند

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مدارکی که از وزارت دفاع انگلیس در اختیار دادگاه عالی این کشور گذاشته شده، نشان می‌دهد که نیروهای ویژه انگلیس، شواهد مربوط به کشتن افغان‌ها را پنهان نگه داشته‌اند.

وزارت دفاع انگلیس گفته است که این شواهد تازه نیست و پیش‌تر درباره آنها تحقیق شده است. افغان‌های مورد بحث در این پرونده بازداشت شدگان غیر مسلحی بوده‌اند که تهدیدی محسوب نمی‌شدند.

اسنادی که پیش از این آزاد شده بودند در اختیار دادگاه انگلیس قرار گرفته‌ است و نشان می‌دهند که 9 مرد افغان در حمله هفتم فوریه 2011 به دست نیروهای ویژه انگلیسی کشته شدند و همین نیروها ظرف دو روز، هشت مرد دیگر را نیز کشته‌اند.

بیش از ده افغان دیگر بعد از انتقال به بازداشتگاه کشته شده‌اند.

به گزارش بی.بی.سی، نیروهای انگلیس مدعی‌اند این مردان افغان را بعد از اینکه تسلیم شده‌اند برای بازرسی بدنی به یک ساختمان منتقل کرده‌اند و بعد از اینکه متوجه مسلح بودن آنها شدند، دست به کشتن آنها زده‌اند.

در این گزارش درعین حال آمده است که مردان افغان که از نظر سنی توان جنگیدن را داشته‌اند، بعد از بازداشت به شیوه‌های مختلف بلافاصله کشته شده‌اند.

در یک مورد روی صورت یکی از این افغان‌ها بالشی گذاشته ‌اند و بعد با اسلحه به سر او شلیک کرده‌اند.

افشاگری تازه از جنایات جنگی نظامیان انگلیسی در افغانستانهشدار انگلیس درباره احتمال حمله هوایی مجدد پس از ترک افغانستانجنایت‌های جنگی نظامیان انگلیسی در افغانستان؛ صحنه‌سازی پس از کشتار غیرنظامیان

آنگونه که در دادگاه مطرح شد تمام گزارش‌های مربوط به کشتار غیرقانونی در بخشی فوق محرمانه با دسترسی بسیار محدود امنیتی قرار گرفته‌اند.

در این تحقیقات 11مورد عملیات نیروهای ویژه انگلیس در شش ماه منتهی به این حادثه بررسی شده که طی آنها مردان افغان در شرایط مشابه کشته شده بودند.

در تمام این موارد مردان افغانی را که خود را تسلیم نیروهای انگلیسی کرده بودند به داخلی ساختمانی برده و کشته‌اند.

قاضی دادگاه عالی انگلیس به وزارت دفاع این کشور دستور داده که اسناد بیشتری را در ارتباط با این پرونده منتشر کند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید